juliakordula
10.01.11,06:52
dobry den ,potrebujem poradit.pred nedavnom som si predlzovala zmluvu a menila som si iny pausal na internete ako som mala.podmienky boli take zevraj zlava 35% vyhodny internet za velmi dobru rychlost.nic ine mi nepovedali .len to ze tpo budem mat za tych istych podmienok.dobre tak som si ho dala.len za desat dni mi vsak prisla velka faktura a za december ani nehovorit.tak sm sla k tomu panovi co mi to predal ,ponukol sam nevedel myslel si ze je to za minule obdobie ak som nieco stahovala.lenze ja som mala stale cele dva roky rovnaku fakturu a teraz totio? volala som tam a tam mi povedali ze vlastne mam obmedzeny net a za kazdye stiahnutie nad ramec sa plati .tak toto som nevedela .ako moze este v dbesnej dobe byt obmedzeny internet za supervyhodnu cenu a potom pride faktura nad 35 tisic?,,,,,,,,,lenze mam problem som samamatka s detmi ak som si ho aj davalabolo to preto ze som potrebovala znizit naklady na domacnost a byt aj tak troska s dobou, kvoli detom..... ale mam pracu len nejakych 5 mesiacov ,rok aj pol som bola nezamestnana .za toto obdobie mi narastli ine dlhy ked som nemala peniazky a teraz ich pomalicky splacam aj ked to nejde az tak oki. ako si mam teraz pomoct, nemam peniaze navyse.platim hypoteku byt ,vyplacam aj exmanzela a ine vydavky kt. mam s detmi nemam navyse ako sa mam s nimi dohodnut ide to vobec? a co robit v mojom pripade .dakujem
arizona
10.01.11,06:51
Zial, aj ty si urobila chybu, ze si si neprecitala, co podpisujes...

Mozes podat reklamaciu,ziadat preverit spotrebu a prip. sa stazovat, ze ti boli podane mylne informacie zo strany ich pracovnika pri podpisovani zmluvy.
Neviem, ci pomoze... Ak nie poziadaj o splatkovy kalendar.
Stanislav 1975
10.01.11,06:55
dobry den ,potrebujem poradit.pred nedavnom som si predlzovala zmluvu a menila som si iny pausal na internete ako som mala.podmienky boli take zevraj zlava 35% vyhodny internet za velmi dobru rychlost.nic ine mi nepovedali .len to ze tpo budem mat za tych istych podmienok.dobre tak som si ho dala.len za desat dni mi vsak prisla velka faktura a za december ani nehovorit.tak sm sla k tomu panovi co mi to predal ,ponukol sam nevedel myslel si ze je to za minule obdobie ak som nieco stahovala.lenze ja som mala stale cele dva roky rovnaku fakturu a teraz totio? volala som tam a tam mi povedali ze vlastne mam obmedzeny net a za kazdye stiahnutie nad ramec sa plati .tak toto som nevedela .ako moze este v dbesnej dobe byt obmedzeny internet za supervyhodnu cenu a potom pride faktura nad 35 tisic?,,,,,,,,,lenze mam problem som samamatka s detmi ak som si ho aj davalabolo to preto ze som potrebovala znizit naklady na domacnost a byt aj tak troska s dobou, kvoli detom..... ale mam pracu len nejakych 5 mesiacov ,rok aj pol som bola nezamestnana .za toto obdobie mi narastli ine dlhy ked som nemala peniazky a teraz ich pomalicky splacam aj ked to nejde az tak oki. ako si mam teraz pomoct, nemam peniaze navyse.platim hypoteku byt ,vyplacam aj exmanzela a ine vydavky kt. mam s detmi nemam navyse ako sa mam s nimi dohodnut ide to vobec? a co robit v mojom pripade .dakujem
Aký to je poskytovateľ netu? Ako sa volá?
srska
10.01.11,07:18
ak sa bude dať skonči s poskytovateľom a prejdi k inému.
ja mám neobmedzený a bez viazanosti SWAN 40/2Mbit/sek za 23 eur + v T-mobile príležitostný internet 39eur USB modem + 6 eur kredit 312 MB - kredit platný 90 dní - každý MB navyše cena za 1MB = 0,0192 € alebo dobiješ kredit (to mám na cesty - maily, ....) u SWAN-u je štartovacia cena za 1,5/1,5 MBit/sek 10,15 eur a ponuka končí na 80/4 MBit/sek za 30,15 eur - ceny platia pri 24 mesačnej viazanosti
Chobot
10.01.11,13:27
dobry den ,potrebujem poradit.pred nedavnom som si predlzovala zmluvu a menila som si iny pausal na internete ako som mala.podmienky boli take zevraj zlava 35% vyhodny internet za velmi dobru rychlost.nic ine mi nepovedali .len to ze tpo budem mat za tych istych podmienok.dobre tak som si ho dala.len za desat dni mi vsak prisla velka faktura a za december ani nehovorit.tak sm sla k tomu panovi co mi to predal ,ponukol sam nevedel myslel si ze je to za minule obdobie ak som nieco stahovala.lenze ja som mala stale cele dva roky rovnaku fakturu a teraz totio? volala som tam a tam mi povedali ze vlastne mam obmedzeny net a za kazdye stiahnutie nad ramec sa plati .tak toto som nevedela .ako moze este v dbesnej dobe byt obmedzeny internet za supervyhodnu cenu a potom pride faktura nad 35 tisic?,,,,,,,,,lenze mam problem som samamatka s detmi ak som si ho aj davalabolo to preto ze som potrebovala znizit naklady na domacnost a byt aj tak troska s dobou, kvoli detom..... ale mam pracu len nejakych 5 mesiacov ,rok aj pol som bola nezamestnana .za toto obdobie mi narastli ine dlhy ked som nemala peniazky a teraz ich pomalicky splacam aj ked to nejde az tak oki. ako si mam teraz pomoct, nemam peniaze navyse.platim hypoteku byt ,vyplacam aj exmanzela a ine vydavky kt. mam s detmi nemam navyse ako sa mam s nimi dohodnut ide to vobec? a co robit v mojom pripade .dakujem

To si mala faktúru na 35 tisíc?? (SKK, EUR?) Aj keby to bolo len v SKK, tak si musela mať takú premávku na kompe, že bol asi žeravý...

Koľko filmov si stiahla za ten mesiac? Ak tak intenzívne využívaš internet, tak ti nenapadlo najprv si preveriť, či je to bez obmedzenia?

Ale spravila si presne to, čo väčšina (chamtivých) ľudí. Našla si si najlacnejší internet a myslela si si, že si v suchu. Ale nie vždy to najlacnejšie je najvýhodnejšie. Bohužiaľ si si zakúpila taký internet, zrušiť to asi nebude možné. Ale skúsil by som na tvojom mieste dohodnúť sa s poskytovateľom, aby ti zmenil zmluvu na inú tarifu, možno drahšiu, ale bez obmedzenia dát. A na splátkovom kalendári.

A veľmi sa čudujem, že si tak nezodpovedná, keď sa odvolávaš na to, že máš malé deti. To si kúpiš mobil s najlacnejším paušálom, prekvákaš 15 hodín s kamarátkami a potom sa budeš čudovať, že máš niekoľkotisícový účet?
verkaz
10.01.11,13:42
Žiadna reklamácia ti nepomôže, len dohodnúť splátkový kalendár. Dúfam, že sa z toho poučíš a v budúcnosti budeš aj čítač to, čo podpisuješ.
juliakordula
10.01.11,16:14
je mi jasne ze tu vyzeram nezodpovedne ale ja som mala neobmedzeny internet .a zmluvu som podpisovla s tym ze to je za tych istych podmienok .aspon tak mi to bolo podane.urcite by som sa zbytocne nepretrcala na nete taku dobu.skor ma zaujima co sa da teraz robit.......
juliakordula
10.01.11,16:15
poskytovatel je slovanet .. a mali zle formulovanu akciu.
misoft
10.01.11,16:24
Uviedli ťa do omylu! Tým, že nejasne formulovali podmienky akcie, uviedli ťa vlastne do omylu (ak sa jedná o toto http://www.slovanet.sk/menu/doma_internet.html ) - zostáva len pozrieť zmluvu a porovnať s ich ponukou, pokiaľ to nesúhlasí, žiadať buď úpravu zmluvy a keby nepristúpili, obrátiť sa na SOI s tým, že poskytovateľ ti dal zavádzajúcu informáciu a uviedol ťa do omylu a sám to využil.
arizona
10.01.11,19:46
Uviedli ťa do omylu! Tým, že nejasne formulovali podmienky akcie, uviedli ťa vlastne do omylu (ak sa jedná o toto http://www.slovanet.sk/menu/doma_internet.html ) - zostáva len pozrieť zmluvu a porovnať s ich ponukou, pokiaľ to nesúhlasí, žiadať buď úpravu zmluvy a keby nepristúpili, obrátiť sa na SOI s tým, že poskytovateľ ti dal zavádzajúcu informáciu a uviedol ťa do omylu a sám to využil.
...len ci nema akurat ten pausal na ktory sa vztahuje vynimka :rolleyes:
misoft
10.01.11,20:37
Aj to je jedna z alternatív.
arizona
10.01.11,20:49
myslim, ze ta najpravdepodobnejsia...
juliakordula
11.01.11,11:36
anp tp je ta ponuka ..... tak mam napisat reklamaciu ci co?
juliakordula
11.01.11,11:41
rozmyslam ze nestahujem filmy do pocitaca ani hudbu.
arizona
11.01.11,14:54
poskytovatel je slovanet .. a mali zle formulovanu akciu.
Pozrela som tu ich stranku s ponukou.
Mne sa nezda zle,alebo nejasne sformulovana.

ked si ju precitas pozorne, tak je vsetko jasne a zrozumitelne ;)

Vsetci poskytovatelia netu maju viacero pausalov za rozne ceny. Je logicke, ze za najnizsi pausal nedostanem rovnake sluzby ako pri najdrahsom.
Rozdiely si treba pozriet a prisposobit vlastnym potrebam...
Halli
11.01.11,15:22
poskytovatel je slovanet .. a mali zle formulovanu akciu.


Slovanet NIKDY v živote, je to neseriózna firma a klamári. Aj ja mám s nimi skúsenosť, chvalabohu pre mňa to dopadlo relatívne dobre a odvtedy nechcem o nich počuť...a to som nemala vôbec problémy tvojho druhu, lebo ja viem čo robím a koľko dát sťahujem, ale mne obmedzili neobmedzený internet natoľko, že som nemohla ani banku otvoriť a to som platila iné prachy pred pár rokmi......:mad: Takže súdila som sa a došlo na moje slová, mala som neprekonateľné dôkazy.
Chobot
11.01.11,20:44
anp tp je ta ponuka ..... tak mam napisat reklamaciu ci co?

Ako písala arizona - nie je to tam zle napísané. Dokonca je to tam jasne uvedené, len treba čítať!!:

Všetky programy sú časovo a dátovo neobmedzené (s výnimkou pre program Rýchlejší internet Štart, ak je poskytovaný prostredníctvom ADSL pripojenia. V tomto prípade je program Štart dátovo meraný a obsahuje v mesačnom paušáli 3 GB prenesených dát, cena za MB prenesený nad rámec paušálu je 0,0156 €, prenos dát v čase 22:00-10:00 sa nespoplatňuje ani neodpočítava od predplateného objemu dát).
Chobot
11.01.11,20:53
rozmyslam ze nestahujem filmy do pocitaca ani hudbu.

Tak potom z čoho ti mohol narásť účet na 35 tisíc SKK? Keď to prepočítam, tak po odrátaní mesačného poplatku si musela stiahnuť viac ako 75 GB dát!!

Aby si si to vedela predstaviť, tak to je 16 plných DVD diskov, alebo 107 DivX filmov, alebo cca 19 tisíc pesničiek vo formáte mp3! :eek::eek:

To si bola 24 hodín denne napichnutá na internet? Lebo ja si to neviem vysvetliť, ako je možné spraviť taký účet, ak tvrdíš, že nesurfuješ veľa.
Halli
11.01.11,21:01
Možno okrem iného počúvala /alebo deti/ internetové rádio, alebo hrala online hry...aj to je dobrý záťah na data.:o
srska
11.01.11,21:09
Tak potom z čoho ti mohol narásť účet na 35 tisíc SKK? Keď to prepočítam, tak po odrátaní mesačného poplatku si musela stiahnuť viac ako 75 GB dát!!

Aby si si to vedela predstaviť, tak to je 16 plných DVD diskov, alebo 107 DivX filmov, alebo cca 19 tisíc pesničiek vo formáte mp3! :eek::eek:

To si bola 24 hodín denne napichnutá na internet? Lebo ja si to neviem vysvetliť, ako je možné spraviť taký účet, ak tvrdíš, že nesurfuješ veľa.
možno nezabezpečená wifi sieť a router stále zapnutý
arizona
12.01.11,05:19
Ja pouzivam dva druhy internetu.
Doma mam neobmedzeny, ten ani nevypinam. ked je zapnuty PC,som pripojena stale.
Ked som na cestach,pouzivam mobilny-obmedzeny. Kupujem 2Gb za 20 €. Takze neotvaram ani len prilohy k mailom,nepozeram fotky(tie su tiez dobrym zrutom),ani len na Porade nechodim do obrazkovych tem.Samozrejme nestahujem nic.
Vsetko objemovo nerocne si pozriem vzdy az doma.

Mozno zadavatelka robila to iste.Ak bola doteraz zvyknuta na neobmedzeny net, tak nevypinala pripojenie a tym mohlo data nabehovat...
srska
12.01.11,08:42
len tak pre zaujímavosť:
cez nainštalovaný Connection Meter 8.2.6 za 2,5 hodiny na nete prenosy spolu down+up 440 MB a to nesťahujem filmy, muziku - bežné používanie netu.
Chobot
12.01.11,08:57
len tak pre zaujímavosť:
cez nainštalovaný Connection Meter 8.2.6 za 2,5 hodiny na nete prenosy spolu down+up 440 MB a to nesťahujem filmy, muziku - bežné používanie netu.

Tak potom pri takomto používaní netu by človek musel surfovať 432 hodín, aby preniesol spolu 75 GB dát...:rolleyes:, t.j. denne 14 hodín.
srska
12.01.11,09:18
Tak potom pri takomto používaní netu by človek musel surfovať 432 hodín, aby preniesol spolu 75 GB dát...:rolleyes:, t.j. denne 14 hodín.
tak treba zobrať do úvahy aj automatické aktualizácie ako win, java, doplnky do FF, stormware, ..... to tiež nie je málo.