rudo21
02.12.05,16:44
Naša spoločnosť bola súdom vyzvaná na zosúladenie zápisu a spoločenskej zmluvy s.r.o. v zmysle platného Obchodného zákonníka. Vie mi niekto poradiť, nakoľko som to nenašiel v iných príspevkoch, či je pri spoločnosti založenej v r. 1992 potrebné doplniť do spoločenskej zmluvy ustanovenia podľa Obch. zák. - par. 110 odst. g) - určenie správcu vkladu, i) - výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na činnosti smerujúcej k založeniu s.r.o., j) - predpokladané náklady suvisiace so založením a vznikom, ktoré sa vyžadujú pri novej s.r.o., alebo sa na to vzťahuje par. 768c ods. 11 Obch. zák., kde sa hovorí že "Ustanovenia tohto zákona o forme spoločenskej zmluvy, zakladateľskej listiny, stanov a ich zmien sa nevzťahujú na spoločenské zmluvy, zakladateľské listiny, stanovy a ich zmeny, ktoré boli dohodnuté pred 1.januárom 2002."
Ma niekto z vás skúsenosť so zosúladením, čo ešte zvykne robiť problém v paxi pre zosúladení? Musím urýchlene konať, nakoľko hrozia pokuty a výmaz ...
Ďakujem.
Milan Benka
02.12.05,16:37
K tomuto by bolo potrebné vidieť spoločenskú zmluvu.
anto
02.12.05,16:48
Takúto prácu by som zadal právnikovi, ktorý má s tým skúseností, inak hrozí neustále vracanie dokumentov z registračného súdu pre nesprávne uvedené údaje. V prvom rade je sa potrebné pozrieť na výšku základného imania, ak je nižšie ako 200000,00 Sk, tak sa musí navýšiť na túto sumu, inak súd spoločnosť vymaže z registra.
STRELEC
02.12.05,16:51
K tomuto by bolo potrebné vidieť spoločenskú zmluvu.... a taktiež čo konkrétne Vám OR ukladá opraviť.
ajobs
02.12.05,22:47
Naša spoločnosť bola súdom vyzvaná na zosúladenie zápisu a spoločenskej zmluvy s.r.o. v zmysle platného Obchodného zákonníka. Vie mi niekto poradiť, nakoľko som to nenašiel v iných príspevkoch, či je pri spoločnosti založenej v r. 1992 potrebné doplniť do spoločenskej zmluvy ustanovenia podľa Obch. zák. - par. 110 odst. g) - určenie správcu vkladu, i) - výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na činnosti smerujúcej k založeniu s.r.o., j) - predpokladané náklady suvisiace so založením a vznikom, ktoré sa vyžadujú pri novej s.r.o., alebo sa na to vzťahuje par. 768c ods. 11 Obch. zák., kde sa hovorí že "Ustanovenia tohto zákona o forme spoločenskej zmluvy, zakladateľskej listiny, stanov a ich zmien sa nevzťahujú na spoločenské zmluvy, zakladateľské listiny, stanovy a ich zmeny, ktoré boli dohodnuté pred 1.januárom 2002."
Ma niekto z vás skúsenosť so zosúladením, čo ešte zvykne robiť problém v paxi pre zosúladení? Musím urýchlene konať, nakoľko hrozia pokuty a výmaz ...
Ďakujem.

Je potrebné to zosúladiť podľa novej legislatívy.
Ale naozaj je to všobecné tvrdenie, vychádza sa z platnej spoločenskej zmluvy.
vladan
05.12.05,05:28
podľa § 763, § 764 a § 768 máš určité povinnosti, teda ako firma založená pred rokom 2002. Ja som robila úpravy spoločenskej zmluvy práve na základe týchto paragrafov. Iba tak v rýchlosti som pozrela OZ (čo sa týka sro-čiek), pozri § 764 ods. 2, § 768a ods. 2, § 768c ods. 3, ods. 14.
Neviem, či súd nemal na mysli napríklad doplnenie rodných čísiel spoločníkov - starý obchodný zákonník nepredpisoval povinnosť tento údaj zapisovať do Obchodného registra.
Ešte ti odporúčam pozrieť zákon o Obchodnom registri, § 2 - skús si porovnať všetky tvoje zapísané údaje s údajmi, ktoré predpisuje zákon o Obchodnom registri.
rudo21
06.12.05,16:08
Dakujem za odpoved, sud nas vyzval - zatial - na doplnenie datumu narodenia konatelov a vseobecne na zosuladenie spolocenskej zmluvy, to som uz pripravil, len nie som si isty. Vsetky ustanovenia spolocenskej zmluvy ba mali byt OK, len nie su v nej body ktore som uvadzal, ktore urcuje zakon ze v spolocenskej zmluve musia byt pri "novej" sro. - spravca vkladu, predp. naklady na zalozenie a vyhody poskytnute osobam pri zalozeni. Neviem si vylozit pojem "ustanovenia zakona o forme spolocenskej zmluvy atd", par. 768 B odst. 11. Spatne dopisovat ustanovenia ktore su bezpredmetne mi pripada nelogicke, predpokladam ze o tom hovori prave spominany paragraf, asi to necham tak a uvidim co sa bude diat...
Dakujem, pekny den.