Dianao
10.01.11,08:50
Dobry den, prosila by som o radu, ako mam v pohode spravit vymeranie DPH pri nadobudnuti tovaru z EU, ked mam fakturu v cudzej mene. Viem, ako sa to robi, ked je faktura v eur, ale ked mam fakturu v pln, tak mi vyrata dph zo sumy v pln, co je podstatne viac.
Dakujem za kazdu pomoc
Kája.
10.01.11,10:44
Faktúru si musíš nahrať v PLN, dáš pridať faktúru, potom Záznam, Cudzia mena. Ak si nikdy predtým nenahrávala faktúry v cudzej mene, tak si musíš naprv nastaviť používanie cudzej meny a to cez Nastavenie, Globálne nastavenie, Cudzie meny, odfajknúť povoliť použitie cudzích mien a následne Nastavenie, Zoznamy, Cudzie meny, odfajknúť ktorú menu chceš používať. Potom si stiahnuť kurzový lístok a to cez Zoznamy, Kurzový lístok, Záznam, Načítať kurzy. Keď to ponastavuješ tak by ti to malo počítať správne.
Dianao
10.01.11,12:23
Toto vsetko mam nastavene,len tato fa je prva, ktora je platena v cudzej mene. Ale uz som na to prisla, ten prepocet na eura tam musi byt tak ci tak a pri vymeriavani dph treba v tabulke pouzit kurz prepoctu. Trochu ma zmiatlo to, ze su tam aj eura, ale tak to ma byt. Dakujem pekne za odpoved