foxyman
02.12.05,18:04
Ahoj poradaci, vedeli by ste mi prosim poradit, co potrebuje zivnostnik podnikajuci v oblasti montaze zaluzii a roliet okamzite predlozit pri kontrole jednotlivych statnych institucii? Mam na mysli zivn. list, dodacie listy, certifikaty, zmluvy, knihu reklamacii, inspekcnu knihu, aktualne uctovne doklady a uctovnictvo minulych rokov a podobne. Dufam, ze mi niekto bude vediet poradit. Vopred velmi pekne dakujem.
Paula
10.12.05,23:13
Ahoj poradaci, vedeli by ste mi prosim poradit, co potrebuje zivnostnik podnikajuci v oblasti montaze zaluzii a roliet okamzite predlozit pri kontrole jednotlivych statnych institucii? Mam na mysli zivn. list, dodacie listy, certifikaty, zmluvy, knihu reklamacii, inspekcnu knihu, aktualne uctovne doklady a uctovnictvo minulych rokov a podobne. Dufam, ze mi niekto bude vediet poradit. Vopred velmi pekne dakujem. Kontroly sa spravidla zvyknú písomne oznámiť (SOI alebo hygiena prídu kedykoľvek aj bez ohlásenia a často "sa tvária" ako bežný zákazník ). V oznámení sa uvádza, ktorých rokov a dokladov sa kontrola týka. Nikdy nie je pravidlom, že budú skúmané iba uvedené doklady, nakoľko pri možných zistených nedostatkoch či nezrovnalostiach si kontrola vyžiada aj doklady iného druhu, resp. aj iných rokov. A záleží od benevolentnosti kontrolóra, či vám dá čas na dodatočné preukázanie skutočností - nielen dokladov, ale v prípade DÚ napr. aj zakúpeného zariadenia, materiálu, tovaru atp.