LenkaBr
10.01.11,09:22
Zdravím poraďáci, určite ste sa stretli pri ponukách práce so žiadosťou o priloženie fotografie.

Aké foto poslať? Už hodne dlhú dobu som nebola vo fotoateléri, existuje možnosť nevyvolať foto, len dať uložiť na USB kľúč?

Alebo... musí to byť "oficiálna" fotografia? Bolo by veľmi trúfalé upraviť pozadie na niektorej z vydarených portrétových, ale neoficiálnych fotiek a zaslať?
magno
10.01.11,08:29
....kludne posli aj neoficialnu fotku,len zas nie v plavkach z dovolenky ;) nam ked chodili zivotopisy s fotkami,tak lepsie tusim vyzerali tie neoficialne.... :)
Tweety
10.01.11,08:32
....kludne posli aj neoficialnu fotku,len zas nie v plavkach z dovolenky ;):)
A určite nie bez nich.:---To len tak na odľahčenie dnešného dňa.
magno
10.01.11,08:34
..:D :D to zalezi od toho o aku pracovnu poziciu ide....
Tweety
10.01.11,08:35
To som chcela napísať, ale hádam neide.
magno
10.01.11,08:38
Som si ista,ze nejde-ved tam by boli presne stanovene podmienky ako ma na fotke vyzerat...... ale ako odlahcenie pondelka je to fain ;)
Chobot
10.01.11,08:42
Zdravím poraďáci, určite ste sa stretli pri ponukách práce so žiadosťou o priloženie fotografie.

Aké foto poslať? Už hodne dlhú dobu som nebola vo fotoateléri, existuje možnosť nevyvolať foto, len dať uložiť na USB kľúč?

Alebo... musí to byť "oficiálna" fotografia? Bolo by veľmi trúfalé upraviť pozadie na niektorej z vydarených portrétových, ale neoficiálnych fotiek a zaslať?

Zamestnávateľom je to jedno, či je to portrét z fotoateliéru, alebo doma urobená fotka. Stačí fotka tváre, postava by bola potrebné možno len pri určitých povolaniach (nemyslím teraz nejaké neslušné povolania, ale napr. letušky, hostesky, možno predavačka v autosalóne) ale to by vyslovene uviedli, že treba fotku celej postavy. A tú fotku úplne stačí vytlačiť na farebnej tlačiarni, nemusí byť štúdiová.
LenkaBr
10.01.11,08:48
Ďakujem :)

Nie, určite ma nenapadlo posielať fotku v plavkách, ani bez nich. ;)

Ide o pozíciu administratívnej sily v právnickej kancelárii. Preto som trošku na pochybách, či oficiálna alebo nie. Na druhej strane, oficiálna fotka zriedkakedy vypovedá o prívetivosti ksichtíku v realite.
LenkaBr
10.01.11,08:51
Zamestnávateľom je to jedno, či je to portrét z fotoateliéru, alebo doma urobená fotka. Stačí fotka tváre, postava by bola potrebné možno len pri určitých povolaniach (nemyslím teraz nejaké neslušné povolania, ale napr. letušky, hostesky, možno predavačka v autosalóne) ale to by vyslovene uviedli, že treba fotku celej postavy. A tú fotku úplne stačí vytlačiť na farebnej tlačiarni, nemusí byť štúdiová.

Jediný kontakt na zadávateľa inzerátu je cez webový portál, takže pôjde foto aj životopis mailom, takže tlačiť nič nemusím.

Pre budúcnosť... stretli ste sa v ateliéri s tým, že sa fotky netlačia, ale ukladajú na nejaké médium?
magno
10.01.11,08:52
Vyber fotku na ktorej vyzeras fain a sympaticky.Nic umele,silene,to je skor naskodu-viem ako sme vyberali my ;)
kamilantalova
20.07.11,12:53
a prečo som si ja myslela že to sa nesmú pýtať fotografie, myslela som , že to je niečo ako otazky typu kedy chcem mať dieťa a podobne :confused:
Chobot
20.07.11,13:26
a prečo som si ja myslela že to sa nesmú pýtať fotografie, myslela som , že to je niečo ako otazky typu kedy chcem mať dieťa a podobne :confused:

Tak na to ti asi nikto z nás neodpovie....:rolleyes::D:D:D
Gina Er
20.07.11,13:29
nedávno som tu na porade čítala ponuku práce cez telefón a žiadali si foto....asi to bola práca cez videotelefón :D