baushop
08.01.11,20:07
Veľmi rád by som poprosil o rady pri Software Pohode SQL E1 - pri štarte ,v začiatkoch, započatí fungovania, finesy, možnosti,.. .Mali sme MoneyS3, potrebujeme preklopiť agendu. Ak mate niekto návod, skúsenosť , robil to, prosím o pomoc.
Onko
09.01.11,06:55
Veľmi rád by som poprosil o rady pri Software Pohode SQL E1 - pri štarte ,v začiatkoch, započatí fungovania, finesy, možnosti,.. .Mali sme MoneyS3, potrebujeme preklopiť agendu. Ak mate niekto návod, skúsenosť , robil to, prosím o pomoc.

Ja skúsenosti mám, Pidgey tiež, tak v rámci možností určite poradíme :)

Preklopiť komplet celé účtovníctvo jednoducho do iného softvéru sa určite nebude dať, ako si to mnohí používatelia predstavujú. Je nutné zvážiť, ktoré údaje sa dajú efektívne automaticky hromadne preniesť, ktoré je vhodnejšie preťukať ručne a na niektoré je najlepšie sa vykašlať.

Záleží od potrieb zákazníka, na čo konkrétne softvér používa. Keď niekto fakt iba na účtovníctvo ako také, vtedy sa to rieši nastavením počiatočných stavov v Pohode na konečné stavy z predchádzajúceho softvéru a účtuje sa ďalej. Prevádzať nejaké údaje má zmysel napr. pri neuhradených záväzkoch a pohľadávkach, skladových kartách a pod.

Časť údajov je možné naimportovať cez používateľské rozhranie Pohody: Súbor - Dátová komunikácia - Import agendy, ďalšia možnosť je priamo pracovať v databázovom rozhraní, keď je človek znalý v databázovom programovaní.

Pre ďalšiu poradu k tejto téme navrhujem potom založiť novú tému, lebo teraz sme v téme "Zvážte nákup Pohody", čo je o niečom inom, než preklopení údajov z Money.
Pidgey
10.01.11,11:03
Suhlasim s Onko. Standardne sa pri takomto importe, ak sa zacina od zaciatku roka prenasaju udaje Adresar, neuhradene pohladavky/zavazky, sklady (plus pociatocny stav na kartach), pociatocne stavu na uctoch. Ak si to chcete skusit sam preimportovat, tu na porade uz bolo zopar prispevkov na tuto temu, kde su popisane nejake blizsie veci k danym agendam. Popripade skuste napisat postupne, co by ste potrebovali importovat a mozme to priebezne popisovat (jednotlive agendy).