galbavymartin
10.01.11,11:50
co vsetko treba a ake su podmienky na vytvorenie internetoveho bazaru, inzercie?
dragan.michal
10.01.11,11:22
nič v zlom, ale dopredu Ta od toho odradím. Tam už je malá šanca preraziť
galbavymartin
10.01.11,11:23
neviem ja si to moc nemyslim ale respektujem nie je na svk okrem aukra, mimibazaru, hyperinzercie, bazosu moc vela kvalitnych prehladnych inzertnych stranok alebo bazarov
padro
10.01.11,18:26
aukra, mimibazaru, hyperinzercie, bazosu


a to sa ti zda malo??? konktretne sa tymi menovanymi je tolko penazi ze si ani nevies predstavit,... dalsi hrac uz velmi nema sancu, takze rychlo na ten "napad" zabudni.
Martin Mocko
10.01.11,18:33
a to sa ti zda malo??? konktretne sa tymi menovanymi je tolko penazi ze si ani nevies predstavit,... dalsi hrac uz velmi nema sancu, takze rychlo na ten "napad" zabudni.

Padro..len ho nechaj. Lebo sa ti napchá do "autobiznisu" ;)
galbavymartin
10.01.11,18:46
no hej to sa mi zda malo....zacina doba kedy ludia zacinaju viac verit internetu....par rokov dozadu si pomaly nikto nic z internetu neobjednaval a teraz sa neboja ludia zo zahranicia...ked niekto nieco predava vacsinou to dava na viac serverov aby mal vacsiu sancu predat....predavat a kupovat sa vzdy bude....myslim kvalitna inzertna stranka sa nema dovod neujat....pozri si ostatne stranky s neprehladnostou stranok a nulovou reklamou to daleko nedostanu....v dobe internetu sa da dobra reklama urobit aj za male peniaze....to mas to iste ako keby povies ze dobry eshop s oblecenim sa neujme lebo je neckermann, quelle a podobne
padro
10.01.11,19:31
nie je to to iste,,,, urcite sa neuzivi, tolko bazarov kolko eshopov s oblecenim,... reklama za male peniaze? to su v tom aukre azete(bazar.sk) asi blbi ked vyhadzuju miliony... ale necham ta zit v tom sne :)
Dáša_
10.01.11,19:38
no hej to sa mi zda malo....zacina doba kedy ludia zacinaju viac verit internetu....par rokov dozadu si pomaly nikto nic z internetu neobjednaval a teraz sa neboja ludia zo zahranicia...ked niekto nieco predava vacsinou to dava na viac serverov aby mal vacsiu sancu predat....predavat a kupovat sa vzdy bude....myslim kvalitna inzertna stranka sa nema dovod neujat....pozri si ostatne stranky s neprehladnostou stranok a nulovou reklamou to daleko nedostanu....v dobe internetu sa da dobra reklama urobit aj za male peniaze....to mas to iste ako keby povies ze dobry eshop s oblecenim sa neujme lebo je neckermann, quelle a podobne


medzi nami dievčatami, quelle pred pár rokmi skrachovalo :D:D
galbavymartin
10.01.11,20:01
tak ani azet zo zaciatku nevyhdzoval miliony a treba nejako zacat....aj v skromnych podmienkach...za dalsie ja som nepovedal ze nieco take pojdem niekedy v zivote robit.....len si tvrdim svoj nazor....rozdiel? no tak eshop: ked odtial nieco chces musis platit...bazar - nemusis (myslim tak ze ked chces podat inzerat)...ked chces dobry eshop tiez potrebujes reklamu....tak isto bazar....investicia do eshopu (nepocitame relamu) je omnoho vyssia ako do bazaru.....a aukro su skor aukcie ako bazar
galbavymartin
10.01.11,20:03
medzi nami dievčatami, quelle pred pár rokmi skrachovalo :D:D

to bolo len ako priklad ze tu nieco take bolo
padro
10.01.11,20:28
tak ani azet zo zaciatku nevyhdzoval miliony a treba nejako zacat....aj v skromnych podmienkach...za dalsie ja som nepovedal ze nieco take pojdem niekedy v zivote robit.....len si tvrdim svoj nazor....rozdiel? no tak eshop: ked odtial nieco chces musis platit...bazar - nemusis (myslim tak ze ked chces podat inzerat)...ked chces dobry eshop tiez potrebujes reklamu....tak isto bazar....investicia do eshopu (nepocitame relamu) je omnoho vyssia ako do bazaru.....a aukro su skor aukcie ako bazar

a z coho chces zit? ... podat inzerat zadarmo??.... musis mat platenu inzerciu, na to aby si ju tam niekto zaplatil zas musi byt znamy bazar a tak dokola.
galbavymartin
10.01.11,20:35
a nepodavas na bazose inzerat zadarmo? bazos zije topovania...a hlavne ze si firmy u nich nechavaju dat na stranku reklamu
padro
10.01.11,20:37
ved ano, je zadarmo inzercia, ale zarabas na platenej inzercii firiem, a tu si tam da firma ked to bude mat pre nu efekt.
galbavymartin
10.01.11,20:42
vsak jasne ja sa nehadam :) nehovorim ani to ze ty nemas pravdu s tym ze sa to neoplati...ale zasa myslim ze sa vsetko da ak sa chce a venuje sa tomu cas
dragan.michal
11.01.11,07:08
Nový bazár sa už neoplatí len kvôli nasledovnému:

- náklady na sprevádzkovanie
- potrebuješ vymyslieť kvalitný topovací systém. SMS-sky sú dobré, ale veľkú časť z nich si vezme operátor a prevádzkovateľ a Tebe ostane cca 40%
- potrebuješ nahnať traffic. A velmi velky, aby si mal dostatok inzerátov hned na zaciatok. Lebo ak pride novy uzivatel a uvidi, ze tam mas 5 inzeratov tak ho k Tebe ani neprida.
- potrebuješ vymyslieť niečo nové, prečo ten inzerát k Tebe (ponúkneš nejakú novinku, alebo sa môžete tešiť len na ďalší xxx web v poradí?)

Navyše, akonáhle vymyslíš niečo nové a začneš byť pre konkurenciu konkurenciou, tak ver ze bazos, alebo azet spustia za par dni mega kampan kde si odpromuju svoje inzercie a zas budes nahrany. lebo pre nich nie je problem dat dokopy 100K na masivnejsiu reklamu.

Ano, mozes si objednat rozposlanie emailov na kopu emailovych adries, ale aka je efektivita? Takmer nulova, takze zas vyhodis kopu penazi von oknom.

Mysliet si, ze dokazes prerazit v segmente kde su 3 TOP hraci a mozno dalsich 100 mensich a stovky malickych je ako keby si si myslel, ze si otvoris hypermarket a budes konkurovat Tescu alebo lidl.
galbavymartin
11.01.11,09:51
no tak si to budem rozosielat sam a je to zadarmo :)
ale nie ja respektujem Vas nazor....no moj top 3 hraci nie je tak vela ked si zoberies ze tie top maju cca 20000 inzeratov denne....staci ked im ukradnem kazdemu 5000 zakaznikov a som na tych cislach co oni....za dalsie ked niekto inzeruje moze aj na x serveroch nie len na jednom....hej bazar.sk robi reklamu ale zase bazos som nejako extra nevidel.....nez by ma to konkurencia odradovala ma odraduje skor cena takej inzertnej stranky :) ale hovorim za dalsi krat ze ja nic take nejdem robit...bol to len napad...a kym by som sa k tomu dostal bolo vela rozmyslania pre a proti
kvalitar
11.01.11,16:09
ked to tak citam, napadlo ma je legalne ze si na svoj novy web odpisem inzeraty z druhych webov? Je to mozne tak isto keby som chcel teoreticky rozbehat autobazar stranku ze okopcim inzeraty od autobazar.eu alebo autovia.sk? Zamyslam sa nad tym preto lebo mne sa stalo ked som predaval byt a dal som si inzerat na nejaky jeden inzertny web a kupujuci sa mi ozyvali ze si nasli na tom a na tom webe moj inzerat. Mne to nejak nevadilo, ale otazka je to legalne ze si iny portal okopcil moj inzerat??? Vdaka