bonares
02.12.05,22:22
Ako to je prosim s odvodami z podielov na zisku spolocnisti (po zdaneni 19%) spolocnikov s.r.o. do Socialnej a Zdravotnej poistovne po novych novelizaciach zakonov.
Jozef Mihál
02.12.05,21:27
Neplatili, neplatia a platit nebudu.
bonares
02.12.05,21:31
Neplatili, neplatia a platit nebudu.

Dakujem za strucnu a vystiznu odpoved. Dufam, ze nadalej bude platit aj treti bod - "platit nebudu" :)
Jozef Mihál
02.12.05,21:36
Idu volby...a...
slimak
02.12.05,23:04
...a ako to bude z dvojitým zdanením?
bonares
03.12.05,10:07
...a ako to bude z dvojitým zdanením?
Myslím, že dvojité zdanenie nehrozí. Bolo to už raz zdanené ako zisk s.r.o. a dosť. A dúfam, že sa to nikdy v budúcnosti nebude zdaňovať ešte druhýkrát u spoločníka ako podiel na zisku.
ajobs
03.12.05,11:07
Pevne tomu veríme, neviem, či aj niektorí populistickí politici ?:confused:
forester
06.12.05,11:07
K tejto téme by som sa chcel opytať, ako je to so zdaňovaním a odvodmi pri výplate podielov na zisku (fond odmien) pre zamestnancov štátneho podniku.
ajobs
06.12.05,12:24
K tejto téme by som sa chcel opytať, ako je to so zdaňovaním a odvodmi pri výplate podielov na zisku (fond odmien) pre zamestnancov štátneho podniku.

Zdaňovať sa to samozrejme zdaňuje, ZP sa platí, a SP sa neplatí, ale musí ísť o podiely vyplácané z disponibilného čistého zisku po zdanení - ak ide o štátny podnik podnikateľského typu.
forester
06.12.05,13:06
Zdaňovať sa to samozrejme zdaňuje, ZP sa platí, a SP sa neplatí, ale musí ísť o podiely vyplácané z disponibilného čistého zisku po zdanení - ak ide o štátny podnik podnikateľského typu.

Vďaka za odpoveď, ale s tým zdanením si nie som celkom istý. Na školení k novele zákona o dani z príjmov (od 15.12.2005) som sa dozvedel niečo v tom zmysle, že podiely na zisku po zdanení vyplácané zamestnancom sa zahrňujú do základu dane ale zároveň sú oslobodené od dane (takto geniálne je to vyriešené z toho dôvodu, aby z toho išli odvody na zdravotné poistenie :)). Ak o tom viete niekto niečo bližšie, prosím poraďte...
Jozef Mihál
06.12.05,20:01
Viem, ale na Porade nepoviem .-)
forester
08.12.05,04:54
Viem, ale na Porade nepoviem .-)

Prečo? Je to tajné alebo ešte nie definitívne?:D
liba2
08.12.05,08:52
Klikni si na "Môj blog" v príspevku p.Mihála.
ALDA
08.12.05,09:52
Viem, ale na Porade nepoviem .-)

Jožko si zázrak:)..nepovieš a predsa povieš:)

Hela
ALDA
08.12.05,10:03
Jožko si zázrak:)..nepovieš a predsa povieš:)

Hela

Jožko chcela som Ti dať bod, ale žiada odo mňa udeliť bod niekomu inému a až potom môžem Tebe:mee:..Niekoho iného bodovať iba tak nebudem..takže máš u mňa body 2:):):)
Jozef Mihál
08.12.05,20:05
Jožko si zázrak:)..nepovieš a predsa povieš:)

Hela
...alebo žeby neviem a na Porade poviem?

BTW, čo ste preboha našli na mojom blogu, tam o ...(viem ale nepoviem)... v súvislosti s podielmi na zisku a ZP predsa nič nepíšem?