golf494
10.01.11,14:49
Prosím o radu pri reklamácii.
V 11 mesiaci som reklamoval chladničku zakúpenú v spoločnosti Metro.Kde ma "ochotne" odkázali na autorizovaný servis Samsung.(poskytli tel.č.)zavolal som a do dvoch dní prišiel servis. (vraj chybná elektronika treba objednať). do 3 týždňov bola elektronika vymenená ale závada pretrvávala.Opätovne som volal už teraz priamo servis technika, vraj prídu prinesú náhradnú a moju zoberú na test.Prišli o 10 dní. Bolo 16.12.2010.dodnes sa neozvali.
Prosím o radu kedy v mojom prípade začala plynúť reklamačná doba?mam doklad iba o výmene elektroniky zo začiatku 12.mesiaca a druhý doklad pri vzatí chladničky na test. s dátumom 16.12.2010.
Mám nárok na vrátenie peňazí? prosím poraďte
misoft
10.01.11,16:36
V dobe, od kedy bola uplatnená reklamácia (prípadne vykonávaný servis - aj keď len obhliadkou a určením závada) sa prerušuje plynutie záručnej doby (stopne sa!). Tá začne opäť pokračovať odovzdaním výrobku spotrebiteľovi. Pokiaľ sa opäť vyskytne závada a nahlási sa (reklamuje sa), opätovne sa priebeh záručnej doby stopne. Zrušenie kúpnej zmluvy je možné, pokiaľ sa vyskytne rovnaká závada (ak sa nemýlim) trikrát za sebou, alebi sa vyskytne viac chýb, brániacich užívanie výrobku.
golf494
11.01.11,05:50
Vdaka no mna by skôr zaujímalo že ak odstranovanie závady trvá už 1,5 mesiaca či nemám nárok na vrátenie penazí za výrobok????
Poradte prosím.
Mgr.Shrek
11.01.11,06:50
Vdaka no mna by skôr zaujímalo že ak odstranovanie závady trvá už 1,5 mesiaca či nemám nárok na vrátenie penazí za výrobok????
Poradte prosím.

Samozurejme, že v prípade ak reklamácia trvá viac akon 30 dní, máš právod odstúpiť od zmluvy. Ja by som to urobil písomnou formou, na adresu predajcu, doporučene do vlastných rúk.

§ 18 ods. 4 zákona č. 250/2007 Z. z., zákon o ochrane spotrebiteľa

Ak spotrebiteľ uplatní reklamáciu, predávajúci alebo ním poverený zamestnanec alebo určená osoba je povinný poučiť spotrebiteľa o jeho právach podľa všeobecného predpisu; na základe rozhodnutia spotrebiteľa, ktoré z týchto práv spotrebiteľ uplatňuje, je povinný určiť spôsob vybavenia reklamácie podľa § 2 písm. m) ihneď, v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité technické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má spotrebiteľ právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok.
EvaB
12.01.11,07:24
Golf píše, že mu doviezli náhradnú chladničku. Teda to, že svoju poslal na reklamáciu(na test), ho nijako neobmedzuje. Neposudzuje sa tých 30 dní v tomto prípade ináč?
Mgr.Shrek
12.01.11,13:42
Golf píše, že mu doviezli náhradnú chladničku. Teda to, že svoju poslal na reklamáciu(na test), ho nijako neobmedzuje. Neposudzuje sa tých 30 dní v tomto prípade ináč?

Golf je vlasntíkom chladničky, ktorúl. Bolo prejavom serióznosti spoločnosti XY, že mu počas doby reklamácie poskytli náhradu, aj keď to nebola ich povinnosť. Tento fakt však nič nemení na tom, že spoločnosť XY zmeškala zákonnú lehotu na vybavenie reklamácie a Golf má právo od kúpnej zmluvy odstúpiť.
jerr4
23.04.11,14:51
ahojte,potrebujem radu odborníka..takže kúpil som vysavač ktorý už po 2 mesiacoch prestal poriadne vysávať.povysáva polovicu bytu a prestane ťahať,tak musím stále kompresorom prefukovať filter/že kvalitný Hepa/zobral som ho reklamovať,kde mi predavač na môj úžas odpovedal citujem:"reklamácia nebude uznaná,odporúčam Vám kúpiť si nový filter".napriek tomu som ho poslal na reklamáciu.ako postupovať ak reklamácia nebude uznaná?vzťahuje sa záruka na výrobok ako celok alebo nie?je podla mna proti logike,aby som si každé 2 mesiace kupoval nový filter/cena jedného cca 18eur/dakujem za radu