Magma
18.08.04,07:20
Ak chce dať zamestnávateľ výpoveď zamestnancovi podľa §63 ods. 1, písm.b, je potrebné okrem výpovede spracovať nejaké rozhodnutie o vykonaní organizačných zmien? Podotýkam že ide o malú firmu, kde nie je kolektívna zmluva ani zástupca zamestnancov.
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_offline.gif
elenka
18.08.04,07:55
Magma,
§ 63 ods. 1 písm. b) ZP hovorí, že zamestnanec sa stal nadbytočným z dôvodov citovaných v tomto ustanovení. Preto by mu malo predchádzať rozhodnutie o tomto vo vedení firmy a konkretizovať, z akého dôvodu došlo k zníženiu stavu zametnancov. Vo výpovedi sa odvoláš na rozhodnutie vedenia.
Pekný deň !
EuSl
18.08.04,07:56
Vážená Magma, výpoveď zamestnancovi nie je taká jednoduchá vec ako sa zdá, hlavne výpoved z organizačných dôvodov, ktoré musia byť v každom prípade schválené valným zhromaždením , v prípade ak má spoločnosť dozornú radu je potrebný súhlas aj dozornej rady. V prípade firmy s malým počtom zamestnancov je to ešte komplikovanejšie,lebo jednotlivé funkcie sa kumulujú a prepustení zamestnanci sa vo väčšine prípadov obracajú o pomoc na súdy.Radím Vám nad výpovedami pouvažovať a radšej od nich upustiť.