kattus
10.01.11,18:09
.
Tweety
10.01.11,17:17
DObry den,rada by som poprosila o radu.
Manzel a jeho dvaja surodenci su spoluvlastnikmi nehnutelnosti,kazdy vlastni 1/15 rod.domu.Podiel ziskali dedenim po otcovi(jedna sa o starorodicovsky dom).Vsetci traja sa rozhodli darovat svoje podiely ,spolu 1/5 jednemu z ostatnych spolumajitelov,je to stryko.
Zaujima ma,ci mozu spisat jednu darovaciu zmluvu vsetci traja,s tym,ze tam bude specifikovane,ze kazdy vlastni 1/15 domu a splnomocnia jedneho z nich na podpis zmluvy a vybavenie vsetkych nalezitosti.Alebo musi kazdy napisat zmluvu na svoju cast,a dat navrh na vklad do katastra?
Dalej ma zaujima,ak by bolo mozne uviest vsetkych na jednu zmluvu so splnomocnenim jedneho z nich na vybavovanie,kolko kopii darovacej zmluvy je treba vyhotovit?viem,ze tolko,kolko je zmluvnych stran+3kopie pr kataster,no neviem,ci je zmluvna strana ten splnomocneny,alebo vsetci majitelia?
No a posledna vecicka,len na ovberenie si info - mozu darovat svoju cast strykovi bez toho,aby ju ponukli na odkupenie ostatnym spoluvlastnikom?Citala som,ze ak daruju blizkej osobe,nemusia ponukat svoj podiel na odkupenie spoluvlastnikom(mimochodom,tiez tety a dalsi stryko).
Dakujem krasne za odpovede
zlezaradil
kattus
10.01.11,17:18
ano,uz som zistila,omylom som zle klikla,len to neviem odtialto dostat.Ospravedlnujem sa
Tweety
10.01.11,17:20
ano,uz som zistila,omylom som zle klikla,len to neviem odtialto dostat.Ospravedlnujem sa
Skús požiadať moderátora o presun.