Calinka
10.01.11,17:17
Prosím Vás, ako je to teraz s prácou popri rodičovskej dovolenke? Viem, že už môžem pracovať, ale ako je to z nezdaniteľným minimom? Mám naň nárok?
Ďakujem
Tweety
10.01.11,16:18
Prosím Vás, ako je to teraz s prácou popri rodičovskej dovolenke? Viem, že už môžem pracovať, ale ako je to z nezdaniteľným minimom? Mám naň nárok?
Ďakujem
Je to Nezdaniteľná Časť, nie minimum, a nárok máš, ak u zamestnáv. podpíšeš Vyhlásenie k zdaneniu, alebo potom až pri RZD, alebo DP.
veronikasad
10.01.11,16:22
Prosím Vás, ako je to teraz s prácou popri rodičovskej dovolenke? Viem, že už môžem pracovať, ale ako je to z nezdaniteľným minimom? Mám naň nárok?
Ďakujem
prácu na dohodu budeš vykonávať u zamestnávatela, u ktorého trvá pracovný pomer počas rod. dovolenky ?
Calinka
10.01.11,16:32
prácu na dohodu budeš vykonávať u zamestnávatela, u ktorého trvá pracovný pomer počas rod. dovolenky ?
áno, budem vypomáhať mojej nástupkyni
veronikasad
10.01.11,16:35
áno, budem vypomáhať mojej nástupkyni
Bez obmedzenia výšky príjmu môžeš vykonávať prácu na dohodu o pracovnej činnosti - max. 10 hod. týždenne, alebo dohodu o vykonaní práce (treba určiť konkrétnu úlohu) - 350 hod. ročne.

Aj pri práci na dohodu máš nárok na uplatnenie mesačnej nezd.časti základu dane. Do konca januára treba podpísať v mzdovej učtárni vyhlásenie ... pre rok 2011.
marcella0903
18.01.11,20:01
Bez obmedzenia výšky príjmu môžeš vykonávať prácu na dohodu o pracovnej činnosti - max. 10 hod. týždenne, alebo dohodu o vykonaní práce (treba určiť konkrétnu úlohu) - 350 hod. ročne.

Aj pri práci na dohodu máš nárok na uplatnenie mesačnej nezd.časti základu dane. Do konca januára treba podpísať v mzdovej učtárni vyhlásenie ... pre rok 2011.

Prosím o informáciu či práca popri RD bez obmedzenia príjmu je možná aj v prípade,že budem aj v r.2011 poberať zvýšený rodičovský príspevok 256€ a na akých úradoch je potrebné hlásiť dohodu o vykonaní práce počas RD.Ďakujem