Karina
03.12.05,09:42
Mám otázočku, firma, ktorá napr. vedie účtovníctvo môže zahrnúť do daňový výdavkov nasledovné?:
- rádio (ktoré má v kancelárii)
- koncesionárske poplatky s tým súvisiace (hlavne tie ma zaujímajú)
- rýchlovarnú kanvicu
- chladničku
- mikrovlnnú rúru
- sadu šálok, lyžičky a pod.????????
hron
03.12.05,09:01
Ak sa zakon o koncesionarskych poplatkov odvolava na vedenie v uctovnictve, tak uplne samozrejme, ze potom aj prevadzkove naklady tam patria. Ak je radio uznanym danovym vydavkom, tak potom aj jeho prevadzka. A radio je tusim danovo uznanym vydavkom. Ved preto je verejnopravny rozhlas, aby mohol oznamovat verejne oznamy a to aj zamestnancom.
Ale ine som chcel. Nech pocitam, ako pocitam, radio do troch tisic je uz luxusne. Sice sa zavedenim do uctovnictva usetri 1140 Sk, ale je to hravo preplatene uz po troch rokoch platenia koncesionarskych poplatkov 12x40x3=1440 Sk. A Naklady idu dalej. Nie je jednoduchsie si to zaplatit zo zisku?
Karina
03.12.05,09:10
Ak sa zakon o koncesionarskych poplatkov odvolava na vedenie v uctovnictve, tak uplne samozrejme, ze potom aj prevadzkove naklady tam patria. Ak je radio uznanym danovym vydavkom, tak potom aj jeho prevadzka. A radio je tusim danovo uznanym vydavkom. Ved preto je verejnopravny rozhlas, aby mohol oznamovat verejne oznamy a to aj zamestnancom.
Ale ine som chcel. Nech pocitam, ako pocitam, radio do troch tisic je uz luxusne. Sice sa zavedenim do uctovnictva usetri 1140 Sk, ale je to hravo preplatene uz po troch rokoch platenia koncesionarskych poplatkov 12x40x3=1440 Sk. A Naklady idu dalej. Nie je jednoduchsie si to zaplatit zo zisku?

Asi mi niekto stojí na kábli, nepochopila som čo mi tým príspevkom chceš povedať???
hron
03.12.05,09:41
Tipujem, ze druhy odstavec. Takze.
Radio stoji 3000 Sk + DPH 570 Sk spolu 3570 Sk
Po zavedeni do uctovnictva vyjde na 3000 - 19% dan z prijmu t.j. 2430 . Zaplatena DPH sa vrati spat
Teda nakupna cena je 2430 Sk. No a teraz k nim prevadzkove naklady:
40 Sk koncesionarsky poplatok x 12 mesiacov x 3 roky = 1440 Sk
spolu po troch rokoch 2430+1440 = 3870.
po stvrtom roku je to 4350 atd.
Karina
03.12.05,09:50
A keď si kúpi rádio napr. taká účtovná firma, je do daňový výdavok???
hron
03.12.05,09:59
A keď si kúpi rádio napr. taká účtovná firma, je do daňový výdavok???

Nuz, uctovna firma to musi zaradit do uctovnictva, to je pravda. Lenze radia kupuju ludia. Medzi inymi k nim patri aj stastny majitel zisku firmy.