Alena Spišiaková
10.01.11,19:01
Ahojte,

chcem sa opýtať, či z príspevku zamestnávateľa na stravné lístky a z príspevku zamestnávateľa zo SF na stravné lístky sa budú odvádzať odvody. My sme boli v tom, že nie, že len z vreckového pri zahraničných pracovných cestách, no prišla jedna pani, že im to písali predajcovia stravných lístkov. Môj názor je taký, že nie, ale overujem si to u Vás.

Ďakujem za radu alebo súhlas :-D
Alena Spišiaková
10.01.11,18:05
Zistila som, že ide podľa predajcov o odvody do SP a ZP-ní z príspevku zo SF na stravenky. Tak uvidíme, ako zareagujete
jana007
13.01.11,08:09
Príspevok na stravovanie je príjem oslobodený od dane - to zostalo v platnosti aj od 1.1.2011 - viď §5 ZoDP. Do vymeriavacieho základu zamestnanca za od 1.1.2011 započítava :
Vymeriavací základ zamestnanca je jeho príjem zdaňovaný podľa §5 zákona o dani z príjmov a



odstupné a odchodné
náhrada za pracovnú pohotovosť, náhrada za služobnú pohotovosť, náhrada za pohotovosť, príplatok za pohotovosť
príspevok zo sociálneho fondu
príjem zamestnanca v súvislosti s používaním motorového vozidla na služobné účely a súkromné účely
odmena podľa osobitného predpisu v oblasti priemyselných práv
odmena vyplácaná pri pracovnom a životnom výročí
odmena vyplácaná pri prvom skončení pracovného pomeru pri odchode do starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku a invalidného dôchodku
plnenie poskytnuté zamestnávateľom pri prvom skončení pracovného pomeru, služobného pomeru alebo štátnozamestnaneckého pomeru
odmena vyplácaná pri prvom skončení služobného pomeru po splnení nároku na starobný dôchodok, na výsluhový dôchodok, invalidný dôchodok alebo invalidný výsluhový dôchodok


Podľa mňa keďže sa tento príjem, nezdaňuje podľa § 5, nevstupuje do vymeriavacieho základu pre platenie poistného.

Aj Vaša stravovacia o tom informuje na svojej stránke :
http://www.vasa-slovensko.sk/?vasa=akcia
jana007
16.02.11,06:33