andamante
10.01.11,19:26
dobry den,

viete niekto ako je to s reklamaciou babiky? Dcera ma dva roky a otocila jej hlavicku asi nasilu, tak teraz ju ma vykrutenu doboku a nejdu ani funkcie..
neviem, ci je to na reklamaciu, teda, ci je uznatelne, aby 2rocne dieta pokazilo babiku, ktora je urcena na hranie...
dakujeeem
Zoltán Kovács
10.01.11,18:37
Určite to nie je na reklamáciu.
andamante
11.01.11,07:23
oki, dakujem za info
andamante
11.01.11,18:00
este by ma zaujimalo, ci treba skladovat povodne krabice od napr. elektroniky kvoli pripadnej reklamacii??
Llívia
11.01.11,21:22
este by ma zaujimalo, ci treba skladovat povodne krabice od napr. elektroniky kvoli pripadnej reklamacii??
Nie. Predávajúci nemá právo ti odmietnuť prevziať reklamáciu kvôli tomu, že nemáš pôvodný obal.
(Výnimkou môže byť len predĺžená záruka, t.j. dlhšia než zákonná, kedy si môže stanoviť podmienky, za ktorých táto predĺžená záruka platí, napr. aj ten obal.)
Leggy
11.01.11,21:31
A čo ak som stratila bloček a záručný list od elektroniky,ktorá je ešte stále v záruke.Mám len krabicu,kde je názov firmy.
Llívia
11.01.11,21:37
A čo ak som stratila bloček a záručný list od elektroniky,ktorá je ešte stále v záruke.Mám len krabicu,kde je názov firmy.
Záručný list k reklamácii nepotrebuješ, dôležitý je doklad o kúpe (bloček). Ak nemáš ani jedno, ani druhé, je len na predávajúcom, či ti reklamáciu uzná.
Stanislav 1975
11.01.11,21:38
A čo ak som stratila bloček a záručný list od elektroniky,ktorá je ešte stále v záruke.Mám len krabicu,kde je názov firmy.

No tak to máš smolu- to určite nevyreklamuješ- to sú najhlavnejšie veci k reklamácii...
Stanislav 1975
11.01.11,21:39
Záručný list k reklamácii nepotrebuješ, dôležitý je doklad o kúpe (bloček). Ak nemáš ani jedno, ani druhé, je len na predávajúcom, či ti reklamáciu uzná.

Záručný list potrebuje- vlastne práve ten slúži k reklamácii
Llívia
11.01.11,21:40
Záručný list potrebuje- vlastne práve ten slúži k reklamácii
Nie je pravda. Ak nemáš záručný list, ale máš doklad o kúpe, predávajúci nemá právo odmietnuť ti prevziať reklamáciu.
Predávajúci nie je povinný dať ti záručný list. Je povinný tak urobiť, iba ak oň požiadaš.

Niečo o reklamáciách je aj tu:
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
Stanislav 1975
11.01.11,21:51
Nie je pravda. Ak nemáš záručný list, ale máš doklad o kúpe, predávajúci nemá právo odmietnuť ti prevziať reklamáciu.
Predávajúci nie je povinný dať ti záručný list. Je povinný tak urobiť, iba ak oň požiadaš.

Niečo o reklamáciách je aj tu:
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9

Nesúhlasím s tebou, ale nebudem sa hádať...

Napr. na bločku nemusí byť presne špecifikovaný výrobok, napr. výrobné číslo a pod.-takže je ťažko posúdiť,či ide naozaj o ten istý výrobok uvedený na bločku...

Ja by som reklamáciu bez záručného listu určite neuznal...
Llívia
12.01.11,06:18
Nesúhlasím s tebou, ale nebudem sa hádať...

Napr. na bločku nemusí byť presne špecifikovaný výrobok, napr. výrobné číslo a pod.-takže je ťažko posúdiť,či ide naozaj o ten istý výrobok uvedený na bločku...

Ja by som reklamáciu bez záručného listu určite neuznal...
A mal by si zle, lebo ja by som sa určite obrátila na SOI ;)
Čo myslíš, kto z nás dvoch by bol úspešný? ;)
Kto by platil pokutu? ;)
To, že má predávajúci nastavenú pokladňu tak, že sám nevie, čo pod kódmi má, je jeho problém. ;)
(Skús si prečítať to, čo je v tom odkaze. Najmä časť o tom, že záručný list nie je predávajúci povinný dať automaticky. Neviem si predstaviť, ako by mi napr. v takom obchode s oblečením vypisovali ku každému bloku z ERP aj záručný list.)
andamante
12.01.11,08:16
Nie. Predávajúci nemá právo ti odmietnuť prevziať reklamáciu kvôli tomu, že nemáš pôvodný obal.
(Výnimkou môže byť len predĺžená záruka, t.j. dlhšia než zákonná, kedy si môže stanoviť podmienky, za ktorých táto predĺžená záruka platí, napr. aj ten obal.)
dakujem velmi pekne za info a za vsetky uzitocne rady :-)