sylvia75
10.01.11,19:47
Dobrý večer.Potrebujem radu ohľadom úveru(PSS).Ten sme brali s vtedy ešte manželom ,ja som vedená ako spoludĺžnik.Po dvoch rokoch splácania úveru sme sa rozviedli.Pri rozvode ex vzal dlhy na seba čo uviedol aj v návrhu na rozvod,no v rozsudku to nie je uvedené.Pojednávenie ohľadom spoločného majetku sme nemali nakoľko sme si nemali čo deliť,lebo o majetok sme prišli vďaka skvelému podnikateľovi.Chcem sa spýtať na to,či sa dá nejak spraviť aby mi nezablokovali účet v prípade,že ex nebude úver splácať.Už sa raz stalo,že exekútor zablokoval sporiaci účet a PSS žiadala vyplatiť celý úver naraz,no vtedy sa dohodol na tom,že exekútora vyplatí a on účet odblokuje.ˇUver treba splácať ešte cca 10 rokov.Nechcem stále tŕpnuť či budem mať so synom z čoho žiť.Momentálne som nezamestnaná a chcela som požiadať UPSVaR o úver na podnikanie,no mám strach,že vďaka tomu môžem prísť aj oň.
Mária27
10.01.11,19:46
Pokúste sa vybaviť to s bankou, aby si tam nebola napísaná. Ak neuspeješ, musíš to riešiť súdne.

Súd to nemal prečo písať do rozsudku, lebo tam neriešil majetkové záležitosti. Váš vzťah k úveru má majetkovú podstatu, ide o majetkové záležitosti, ktoré sa riešia pri majetkovom vyrovnaní až po rozvode.