sprievodca5
10.01.11,20:05
dobrý deň.
niekoho na radu. na dvore mám ihličnatý smrek a chcem ho vyrúbať. treba na to nejaké povolenie? sám som si ho kúpil, zasadil a teraz ho chcem vyrúbať pre bezpečnosť. bývam na dedine.
ďakujem. všetkým
arizona
10.01.11,19:09
majkii
10.01.11,19:24
dobrý deň.
niekoho na radu. na dvore mám ihličnatý smrek a chcem ho vyrúbať. treba na to nejaké povolenie? sám som si ho kúpil, zasadil a teraz ho chcem vyrúbať pre bezpečnosť. bývam na dedine.
ďakujem. všetkým

Povolenie sa nevyžaduje ak obvod kmeňa je do 40 cm meraným vo výške 130 cm nad zemou, alebo ak raste na parcele zapísanej na LV ako záhrada a obvod kmeňa nepresiahne 80 cm meraným vo výške 130 cm nad zemou.
sprievodca5
10.01.11,19:26
čítal som príspevky.
no neveril som tomu:).
starosta mi dal žiadosť. je tam potrebný list vlastníctva, identifikáciu parciel , kopiu z katastrálnej mapy a poplatok 7€. a to ešte nemusia schváliť. ktovie koľko sa platí na katastri?
No je to smiešne. človek si zaplatí stromček, zasadí a potom ked ho chce vyrúbať, tak znovu zaplatí-dobrééééééééééé. asi to nehám tak, ale potom ak ho vyvráti a poškodí niečo susedovi, tak kto bude zodpovedný??? no predsa ja:(
willma
10.01.11,19:33
mal si ho v tichosti vyrezať, prípadne ak je naozaj pekne rastený tak ho ponúkni ako vianočný strom a potom si nemusíš robiť starosti s povoleniami.
sprievodca5
10.01.11,19:36
bol som merať obvod kmeňa. má 79cm. ale nie je to v záhrade, ale na nádvorí- takže smola:(
sprievodca5
10.01.11,19:39
vyrezať ho v tichosti nemôžem. mám veľmi dobrých súsedov:), čo sa o mňa veľmi dobre starajú. ani by som nezačal a starosta by bol už pri mne. no kto to vymyslel tie telefóny-možno by som to stihol:)
marleau
10.01.11,19:53
Daj si ho ukradnúť.
sprievodca5
13.01.11,21:00
zdravím všetkých. tak našiel som výnimku. no uvidím či to starosta schváli. podľa zákona by mal.
ale našiel som dobrú stránku, kde nájdete toto aj plno iného-zákony. www.vyvlastnenie.sk
danielik76
22.07.11,12:37
Chcem sa poradiť a nechcem zakladať novú diskusiu, tak skúsim pridať tu.
Pred naším domom, na obecnom pozmeku, rastie breza - neviem, kto ho zasadil, je možné, že to bola kedysi dávno obec, lebo vraj také brezy boli na celej ulici. Ale je možné aj to, že to bol predchádzajúci majiteľ.
Breza je suchá, naklonená smerom do cesty. Zároveň je sused alergik a spôsobuje mu zdravotné problémy. Mám šancu, aby ju obec odstránila na vlastné náklady? (V čase vegetačného kľudu samozrejme). Alebo musím dávať žiadosť, zaplatiť poplatky, plošinu a výrub sama?
Ďakujem za odpoveď.