stravne
10.01.11,21:06
Dobrý deň
chcem sa uzrejmiť, že som vyplnila danové priznanie za rok 2009 správne. Teda robila som ho s pomocou dlhodobej účtovníčky, ale nie som si istá.
1. Za rok 2009 SZČO zaplatila vyšší odvod do sociálnej poisťovne, pretože si neznížila trvalý príkaz na úhradu - tento vyšší odvod predstavoval 4,75% do rezervného fondu namiesto 2%. Pri spracovaní danoveho priznania som však uviedla do priznania len výšku, ktorá mala byť podľa zákona zaplatená. SZČO si uplatňuje paušálne výdavky vo výške 60%. Zo sociálnej poisťovne prišiel preplatok z rozdielu vyšších odvodov a to poštovou poukážkou až v roku 2010. Teraz keď idem robiť danove priznanie za rok 2010, tak by som už tento preplatok nemala vôbec brať do úvahy, keďže som odvod hneď ponížila.???
Takisto k aktuálnemu priznaniu za rok 2010:
SZČO bola počas roka PN, odvod do zdravotnej ale aj sociálnej poisťovne zaplatila v plnej výške a zároveň dostala vyplatenú aj PN zo sociálnej poisťovne. Do daňového priznania za rok 2010 uviesť oba odvody v plnej výške? PN je príjem oslobený od dane, takže do priznania nejde?Zdravotné poistenie sa vyúčtuje v ročnom zúčtovaní, do sociálnej treba asi zaslať žiadosť o vrátenie preplatku. Kam potom s týmito preplatkami do danového priznania? Tieto budú vyplatené až v roku 2011.
Ďakujem za odpovede.