pandorasbox
10.01.11,21:38
Dobrý,
chcem sa spýtať prosím vo vzťahu k zmenám v roku 2011.
Ak Zamestnanec používa svoje súkromné MV na služobné účely so súhlasom zamestnávateľa, účtuje si paušál a cenu PHM, má povinnosť odvodov voči štátu? Akých? Prihlasovaciu povinnosť?
To isté zamestnávateľ za také auto - nemyslím daň z MV.
ďakujem za radu, veľa úspechov
KEJKA
11.01.11,08:04
nie
pandorasbox
11.01.11,10:52
ďakujem Kejka, jeden kolega mi tvrdil, že sa z toho platí odvod do ZP - skoro som pri tomto tvrdení skolabovala. Z predaja pozemkov už ano, pre istotu som si preverila túto skutočnosť. ešte raz vďaka, veľa zdaru
Zoltán Kovács
11.01.11,10:59
Zamestnanec by mal odvodovú povinnosť, ak by náhrada bola nad zákonom stanovený limit.
pandorasbox
11.01.11,19:20
z príjmov z predaja nehnuteľností vyplýva povinnosť priznania do RZZP v zmysle §8 ods. 1b) ZDP však
pandorasbox
11.01.11,19:22
Zamestnanec by mal odvodovú povinnosť, ak by náhrada bola nad zákonom stanovený limit.

vďaka. takže to mení skutočnosť. odvodovú povinnosť do ZP? môžeš mi prosím presnejšie, akú odvodovú povinnosť a nad aký limit. ďakujem pekne. pekný večer
Zoltán Kovács
11.01.11,19:28
vďaka. takže to mení skutočnosť. odvodovú povinnosť do ZP? môžeš mi prosím presnejšie, akú odvodovú povinnosť a nad aký limit. ďakujem pekne. pekný večer

Treba sa pozrieť do zákona o cestovných náhradách, aký je nárok. Ak zamestnávateľ poskytuje náhradu vo vyššej ciastke, tak z toho je povinnosť odviesť odvod do ZP.
pandorasbox
11.01.11,19:54
jaj, toto si myslel, toto viem.to už je zdaniteľný príjem ďakujem za upozornenie. pekný večer prajem