elchefito
10.01.11,23:04
Zdravím v sep. min. roka som spôsobil nehodu pri ktorej som nedla prednosť mladej chodkyni a obtrel som ju tak nešťastne že som jej zadným kolesom prešiel po nohe. Vôbec som si neuvedomil že sa niečo stalo preto aj policia mi to potom neskôr nepriznala ako tr. čin neposkytnutie pomoci nakoľko chodkyňa ďalej pokračovala v ceste a išla do školy kde ju však chodidlo bolelo a tak išla do nemocnice. Mala malé pomliaždeniny a vyvrtnutý členok na pnke bola 11 dní. Teraz som obvinený z tr. činu ublíženia na zdraví z príčinu nedbanslivosti. Inšpektor odoslal už môj prípad na prokuratúru kde sa dohodnem na vine a treste. Vravel mi že ide tam len o prečin a je tam ľahké zranenie že vraj možno nemusím dostať ani zákaz činnosti. No potom mi povedal že asi nejakú podmienku a ten zákaz asi áno nakoľko peň. trest nemôžem dostať keď ešte nie som zárobkovo činný a som študent. Povedal že mam tam aj dosť polahčujúcich okolnosti ako je mladistvý vek 19 rokov že som doteraz nemal absolútne žiadne problémy so zákonom a k činu som sa priznal a oľutoval ho. Chcem teda vedieť či je tu možnosť dostať zákaz činnosti alebo mi vravel že sa môžme s prokurátorom teda aj napriek tomu že som neni zarobkovo činný dohodnúť na nejakom peň. treste ja by som račej peň. trest len nechcem dostať ten zákaz činnosti. Chcem vedieť či máte niekto skúsenosť s podobným prípadom s takýmto ľahkým zranením a čo si myslíte čo mi hrozí ? A ešte do koľko mi asi príde predvolanie na prokuratúru spis bol z dopr. inšpektorátu odoslaný 29.12. 2010 doteraz mi ešte predvolanie neprišlo. Inak vodičský mi zadržaný nebol bol mi vrátený a pri dychovej skúške som nenafúkal alkohol v krvi.
golf494
11.01.11,06:11
Prokurátor má mesiac na vyrozumenie. Myslím si že aj ked nie si zárobkovo činný je možné požiadat o tzv.ZMIER. podmienkou je že mebude žiadne dalšie dokazovanie zámeru a viny(priznáš vinu i u prokurátora) no budeš musiet zaplatit poistovni sumu za všeky úkony pre pacienta(poškodenú). v tom prípade by to malo byt bez podmienky. no je iba na prokurátorovi či rozhodne o zákaze činnosti viest mot.vozidlo.Jednoducho porestat ta musia.Ja by som sa skúsil s prokurátorom dohodnút na podmienke a nakolko niesi trestaný mohol by ti dat iba návrh na podmienku čo je v podstate nič. A vodičský ti zostane až do rozhodnutia prokurátora.
elchefito
11.01.11,18:17
takže diky moc za odpoveď navrhuješ teda keď mi príde predvolanei od prokuratora aby som sa s ním dohodol na tzv. zmiery a trest aby mi dal podmienku rozumiem tomu správne ? Inak žiadnu škodovú udalosť ani nič som poisťovni nehlásil nakoľko vraj tie úkony čo jej robili v nemocnici uhradí poisťovňa na prokuratúre vraj napíšem moje pzp a to jej to vraj preplatí neviem teda. No dúfam že to nejak teda dohodnem hovorim som ochotný aj nejakú pokutu zaplatiť mám našetrené 600 € len nechcem aby som dostal zákaz činnosti. A ešte sa chcem spýtať keby náhodou že dostanem ten zákaz koľko predpokladáš že pri takejto udalosti je ? Ale pol roka ? či to všetko záleží na prokuratórovi ?
Melnick
11.01.11,18:33
Neviem odpovedať na Tvoju otázku, ale páči sa mi Tvoj postoj a miera ľútosti nad spáchanou nehodou. Tú často nevidíme ani u starších skúsenejších vodičov. Mladej žene, ktorú si zrazil - nechtiac- prajem vyzdravenie bez následkov a Tebe zhovievavých "sudcov", ktorí budú o Tvojom ďalšom osude - mať, alebo nemať pozastavenú činnosť viesť MV, rozhodovať. :)
elchefito
03.02.11,17:33
Zdravím takže dnes som sa vrátil s pojednávania o dohode o vine a treste kde sa zúčastnili aj rodičia poškodenej. Tí si uplatnili nárok na bolestné vo výške niečo cez 230 € + poisťovňa svoj nárok okolo 40 euro. Ja som dostal od prokuratóra trest nasledovný 2 mesiace odňatia slobody s probačným odkladom na 12 mesiacov čiže podmienku na 12 mesiacov s tým že keď niečo urobím pojdem na tvrdo na 2 mesiace + zákaz činnosti viesť mot. vozidlá tiež 12 mesiacov. Ešte vraj bude nejaké obč. právne konanie neviem načo nakoľko všetko som povedal že som ochotný zaplatiť súhlasil som aj s trestom. No neviem teraz keď rozmýšlam myslím že som dostal dosť :( skúste sa vyjadriť
buchač
03.02.11,18:22
Zdravím takže dnes som sa vrátil s pojednávania o dohode o vine a treste kde sa zúčastnili aj rodičia poškodenej. Tí si uplatnili nárok na bolestné vo výške niečo cez 230 € + poisťovňa svoj nárok okolo 40 euro. Ja som dostal od prokuratóra trest nasledovný 2 mesiace odňatia slobody s probačným odkladom na 12 mesiacov čiže podmienku na 12 mesiacov s tým že keď niečo urobím pojdem na tvrdo na 2 mesiace + zákaz činnosti viesť mot. vozidlá tiež 12 mesiacov. Ešte vraj bude nejaké obč. právne konanie neviem načo nakoľko všetko som povedal že som ochotný zaplatiť súhlasil som aj s trestom. No neviem teraz keď rozmýšlam myslím že som dostal dosť :( skúste sa vyjadriť
...buď rád ...:rolleyes:

Peniaze zarobíš , oželieš ...
Rok budeš v kľude jazdiť ...teda možno ...;)

Môžeš sa odvolať , aj to je predsa možné ...
No možné je aj to , že vyfasuješ aj niečo naviac ...:)
elchefito
03.02.11,18:39
Nerozumiem jak rok jazdiť rok jazdiť nebudem veď a prečo myslíš že ešte naviac ja som myslel že toto je už právoplatné rozhodnutie lebo hovoril že na tom pojednávaní občiansko právnom tam sa už len schávli volake to bolestne pre ňu či čo tam to už s mojím trestom zrejme nemá nič ja neviem vôbec.
buchač
03.02.11,18:51
Zdravím takže dnes som sa vrátil s pojednávania o dohode o vine a treste kde sa zúčastnili aj rodičia poškodenej. Tí si uplatnili nárok na bolestné vo výške niečo cez 230 € + poisťovňa svoj nárok okolo 40 euro. Ja som dostal od prokuratóra trest nasledovný 2 mesiace odňatia slobody s probačným odkladom na 12 mesiacov čiže podmienku na 12 mesiacov s tým že keď niečo urobím pojdem na tvrdo na 2 mesiace + zákaz činnosti viesť mot. vozidlá tiež 12 mesiacov. Ešte vraj bude nejaké obč. právne konanie neviem načo nakoľko všetko som povedal že som ochotný zaplatiť súhlasil som aj s trestom. No neviem teraz keď rozmýšlam myslím že som dostal dosť :( skúste sa vyjadriť


Nerozumiem jak rok jazdiť rok jazdiť nebudem veď a prečo myslíš že ešte naviac ja som myslel že toto je už právoplatné rozhodnutie lebo hovoril že na tom pojednávaní občiansko právnom tam sa už len schávli volake to bolestne pre ňu či čo tam to už s mojím trestom zrejme nemá nič ja neviem vôbec.

...nie prokurátor súdi ...
Ten žalobu podáva...trest navrhuje ...

Sudca je dôležitý , ten rozsudok vynáša ...
Stanislav 1975
03.02.11,19:19
Zdravím takže dnes som sa vrátil s pojednávania o dohode o vine a treste kde sa zúčastnili aj rodičia poškodenej. Tí si uplatnili nárok na bolestné vo výške niečo cez 230 € + poisťovňa svoj nárok okolo 40 euro. Ja som dostal od prokuratóra trest nasledovný 2 mesiace odňatia slobody s probačným odkladom na 12 mesiacov čiže podmienku na 12 mesiacov s tým že keď niečo urobím pojdem na tvrdo na 2 mesiace + zákaz činnosti viesť mot. vozidlá tiež 12 mesiacov. Ešte vraj bude nejaké obč. právne konanie neviem načo nakoľko všetko som povedal že som ochotný zaplatiť súhlasil som aj s trestom. No neviem teraz keď rozmýšlam myslím že som dostal dosť :( skúste sa vyjadriť

Na to, že dievčina mala len pár dní PN, sa mi tvoj trest zdá príliš prísny- neviem, radšej by som teda chcel asi riadny súd...
elchefito
03.02.11,19:23
ja neviem veď vraj prokurátor ten trest iba navrhuje a suca to schváli tak možno mi ho ešte znížia ale pochybujem.
Stanislav 1975
03.02.11,19:28
ja neviem veď vraj prokurátor ten trest iba navrhuje a suca to schváli tak možno mi ho ešte znížia ale pochybujem.

ešte raz- na túto dohodu by som nepristúpil...
Melnick
03.02.11,19:32
Keď počúvam, čo všetko napáchajú cestní piráti pod vplyvom alkoholu a iných psychotropných látok a keď zoberiem do úvahy, že dievča je v poriadku/ čo ma nesmierne teší, nie kvoli Tebe , ale kvoli nej :)/ sa mi zdá Tvoj trest dosť prísny.
Ale počkajme si na konečný verdikt.:o

Držímhttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
elchefito
24.02.11,15:46
Takže verdikt je taký ako vyniesol prokurátor.

2 mesiace odňatie slobody s probačným odkladom 12 mesiacov + 12 mesačný zákaz vedenia mot. vozidiel.

Bravóó slovenská justícia. :mee:
Chobot
25.02.11,11:28
Takže verdikt je taký ako vyniesol prokurátor.

2 mesiace odňatie slobody s probačným odkladom 12 mesiacov + 12 mesačný zákaz vedenia mot. vozidiel.

Bravóó slovenská justícia. :mee:

K...! Nejako sa poponáhľali.. Už ti aj vymerali trest - podľa mňa je to neprimerané. Taký ....... (prídavný mien sa radšej zdržím) Žitný zabije chlapca evidentne šialenou jazdou v roku 2008 a doteraz sa vyškiera spravodlivosti. Verím tomu, že nedostane prísnejší trest ako ty (ak vôbec nejaký dostane). Zatiaľ sa vyváža vrtuľníkom na rehabilitácie.

Asi by si sa mal odvolať.
draik
25.02.11,21:27
Proti rozsudku na zaklade dohody o vine a treste odvolanie nie je pripustne.
elchefito
02.03.11,16:26
Zdravím !

Takže dnes mi prišiel poštou rozsudok je tam napísané čo som urobil a čo som teda dostal nič viac však. Chcem sa spýtať čo teraz ? Vodičšský preukaz mám ísť vrátiť na políciu kde mi bol vydaní či čo ? Lebo tam nie je napísané nič. A ešte by som mal jednu otázku má niekto skúsenosti s písaním potom o žiadosti o vrátenie možnosti viesť mot. vozidlo po uplynutí polke trestu. Viem že to musím písať na súd a ten o tom musí rozhodnúť na koľko on mi dal zákaz. Potreboval by som hlavne vedieť čo teraz nemá robiť nič ony to majú nejak zaznemanané alebo mám vrátiť vodičšský preukaz ? Ďakujem za odpoveď !