andreawww
11.01.11,06:53
Moja možno začiatočnícka otázka: Vystavila som faktúry v novembri a decembri a aj ich doba splatnosti je do konca roku 2010, ale odberateľ služby mi splati až v novom roku. čo teraz?
1. keď to je na faktúrach, pri DP to zarátať do DP 2010?
2. je potrebné prepísať dobu splatnosti, alebo sa to môže nechať tak?
Zoltán Kovács
11.01.11,05:57
Moja možno začiatočnícka otázka: Vystavila som faktúry v novembri a decembri a aj ich doba splatnosti je do konca roku 2010, ale odberateľ služby mi splati až v novom roku. čo teraz?
1. keď to je na faktúrach, pri DP to zarátať do DP 2010?
2. je potrebné prepísať dobu splatnosti, alebo sa to môže nechať tak?

Zrejme účtuješ v JÚ. Takže zdaňovať to budeš v roku prijatia úhrady, teda r. 2011. Splatnosť prepisovať, načo a prečo?
Dáša_
11.01.11,05:58
Základná informácia - účtuješ v jednoduchom alebo v podvojnom účtovníctve?
andreawww
11.01.11,06:28
BTW, využívam paušálne výdavky...
Mne iba nejde do hlavy, ked mam na fakture napriklad datum splatnosti 31. dec, ale platba pride skutočne - fyzicky napriklad 30. januara, ci nie je treba faktury prepisat
Timka1
11.01.11,06:30
BTW, využívam paušálne výdavky...
Mne iba nejde do hlavy, ked mam na fakture napriklad datum splatnosti 31. dec, ale platba pride skutočne - fyzicky napriklad 30. januara, ci nie je treba faktury prepisat

účtuješ v JÚ, netreba prepisovať faktúry, odberateľ bol v omeškaní s úhradami, to sa bežne stáva, dátum splatnosti je informácia pre odberateľa dokedy má faktúry uhradiť
andreawww
11.01.11,06:33
účtuješ v JÚ, netreba prepisovať faktúry, odberateľ bol v omeškaní s úhradami, to sa bežne stáva, dátum splatnosti je informácia pre odberateľa dokedy má faktúry uhradiť
Dik Timka1, teraz už tomu rozumiem.
VladoaKatka
14.01.11,09:50
účtuješ v JÚ, netreba prepisovať faktúry, odberateľ bol v omeškaní s úhradami, to sa bežne stáva, dátum splatnosti je informácia pre odberateľa dokedy má faktúry uhradiť
mimotemy... keby to tak fungovalo v praxi :D:D:D, u mojich odberateľov je to pravidlo, že nedodržia, ...tuším budem im to písať do textu faktúr.:) ;)