Prima73
11.01.11,07:22
Dobry den, prosim o radu:
sro na Slovensku vystavila fakturu fyzickej osobe do Ciech za vytvorenie www stranky, ma byt na tejto fakture uvedena aj DPH? Musi byt tato faktura zahranicna? Vyplyvaju z toho aj nejake dalsie povinnosti pre sro, napriklad podavanie suhrnneho vykazu?
Dakujem za kazdu pomoc.
Prima73
11.01.11,18:27
Dobry den, prosim o radu:
sro na Slovensku vystavila fakturu fyzickej osobe do Ciech za vytvorenie www stranky, ma byt na tejto fakture uvedena aj DPH? Musi byt tato faktura zahranicna? Vyplyvaju z toho aj nejake dalsie povinnosti pre sro, napriklad podavanie suhrnneho vykazu?
Dakujem za kazdu pomoc.

Sro je platitelom DPH a faktura je vystavena v eurach.
Prosiiiim, vie mi niekto poradit?
alderonka
19.01.11,13:07
ak vystavujete faktúru občanovi (bez ohľadu na to z akého štátu) vždy faktúrujete s DPH. Oslobodenie môže vzniknúť len pri intrakomunálnom dodaní platcovi DPH. Tento český občan platcom DPH nie je.
Prima73
20.01.11,07:03
ak vystavujete faktúru občanovi (bez ohľadu na to z akého štátu) vždy faktúrujete s DPH. Oslobodenie môže vzniknúť len pri intrakomunálnom dodaní platcovi DPH. Tento český občan platcom DPH nie je.

Dakujem velmi pekne za pomoc. A mozete mi este odpovedat, ci ta faktura ma byt zahranicna, kedze je vystavena do ciech, napriek tomu ze je vystavena v eurach?
Zoltán Kovács
20.01.11,07:05
To je len na programe v čom vystavuješ, že či ti to zaradí medzi zahraničné, alebo bežné.
Prima73
20.01.11,08:32
To je len na programe v čom vystavuješ, že či ti to zaradí medzi zahraničné, alebo bežné.

Program si nevybera sam ci je faktura zahranicna alebo tuzemska, ja musim vybrat ci chcem pracovat v okruhu tuzemskych alebo zahranicnych faktur, pracujem v Omege. Ja si myslim, ze vsetky faktury ktore vystavim do zahranicia bez ohladu na menu v akej su vystavene by mali byt zahranicne. Ale ak sa mylim, opravte ma.
Ociviste
10.09.11,08:57
Dobry den, chcela by som sa opytat,
1.) ako je to ak firma nakupi tovar v krajine EU dovezie ju do SR a nasledne ju preda zo ziskom do inej krajiny EU. Fakturuje sa s DPH? Podava sa nejaky suhrnny vykaz a co vsetko treba urobit?

2.) ako je to ak slovenska firma fakturuje nemeckej firme za prace? Vystavuje fa s DPH? Ak ano, co treba nasledne urobit? Ake povinnosti nasleduju?

Dakujem za odpoved.
Mila123
10.09.11,09:27
Dobry den, chcela by som sa opytat,
1.) ako je to ak firma nakupi tovar v krajine EU dovezie ju do SR a nasledne ju preda zo ziskom do inej krajiny EU. Fakturuje sa s DPH? Podava sa nejaky suhrnny vykaz a co vsetko treba urobit?

2.) ako je to ak slovenska firma fakturuje nemeckej firme za prace? Vystavuje fa s DPH? Ak ano, co treba nasledne urobit? Ake povinnosti nasleduju?

Dakujem za odpoved.

1/ ak odberateľ je platiteľom DPH vo svojej krajine (ES)fakturuje sa bez DPH a tým následne je povinnosť elektronicky (inak sa nedá) zaslať SV
2/ záleží od druhu práce.....
Ociviste
10.09.11,09:43
jedna sa o stavebne prace
Mila123
10.09.11,09:44
jedna sa o stavebne prace

a nehnuteľnosť je mimo SR?
Ociviste
10.09.11,09:49
ano, budu to stavebne prace na budove, ktora je v Nemecku
Mila123
10.09.11,09:50
ano, budu to stavebne prace na budove, ktora je v Nemecku

tak si teda pozri § 15 a 16 zákona o DPH.....
Ociviste
10.09.11,12:57
precitala som si tie § a teraz som uplne mimo. Takze ak platca DPH urobi stavebne prace na stavbe v Nemecku a nasledne ich vyfakturuje, fakturuje ich aj s DPH?
Ociviste
10.09.11,18:52
precitala som si tie § a teraz som uplne mimo. Takze ak platca DPH urobi stavebne prace na stavbe v Nemecku a nasledne ich vyfakturuje, fakturuje ich aj s DPH?

Prosim vie niekto pomoct, potrebujem to co najskor.

Dakujem
Ociviste
11.09.11,06:59
Prosim vie niekto pomoct, potrebujem to co najskor.

Dakujem

Prosim potrebujem naozaj poradit.
Dakujem za dosial vsetky odpovede, ale este stale som sa nedopracovala k zaveru.
Dakujem