petra.banovce
11.01.11,08:30
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako to je s rodinnými prídavkami, ak dieťa študuje a zároveň pracuje za viac ako minimálnu mzdu. Čo treba urobiť? Kde treba prídavky na dieťa zrušiť? Prípadne ako mám postupovať, ďakujem za skoré informácie :)
Tweety
11.01.11,07:32
Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako to je s rodinnými prídavkami, ak dieťa študuje a zároveň pracuje za viac ako minimálnu mzdu. Čo treba urobiť? Kde treba prídavky na dieťa zrušiť? Prípadne ako mám postupovať, ďakujem za skoré informácie :)
To, že si na seba zarába, ešte neznamená, že jej zaniká nárok na RP. Napíš, jeho vek.
petra.banovce
11.01.11,07:37
Tweety, ďakujem ti za informácie, dieťa má 19.

chcem ťa ešte poprosiť, či je problém, ak dieťa býva v inom meste ako ja, čiže nie sme spolu v jednom trvalom bydlisku.
petra.banovce
11.01.11,07:39
zle som sa vyjadrila, dieťa má oficiálne trvalé bydlisko tam, kde ja, jeho rodič. no býva v inom meste v prenájme.
Tweety
11.01.11,07:44
Tweety, ďakujem ti za informácie, dieťa má 19.

chcem ťa ešte poprosiť, či je problém, ak dieťa býva v inom meste ako ja, čiže nie sme spolu v jednom trvalom bydlisku.
Nie, nie je. (Je v internáte?) Ak áno, podstatné je to, že je vyživované Tebou.
ivka70
11.01.11,07:45
Tweety, ďakujem ti za informácie, dieťa má 19.

chcem ťa ešte poprosiť, či je problém, ak dieťa býva v inom meste ako ja, čiže nie sme spolu v jednom trvalom bydlisku.

Nie je to problem, na rodinne pridavky narok stale je.
Dokonca aj na danovy bonus, ak dieta byva mimo domu len prechodne.
petra.banovce
11.01.11,07:53
Tweety: nie, internáty bohužiaľ nie sú v najlepšiom stave, takže má v prenájme byt :). Ďakujem ti

ivka70: Ďakujem aj tebe za odpoveď :), pomohli ste mi