maskaNo1
11.01.11,09:21
chcem sa spytat na Vas nazor, dali sme vlastnika bytu do drazby, ktora sa ma konat o par dni. On si teraz rozmyslel, ze chce svoj zavazok vyrovnat, asi nasiel sam kupcu...kedze uz teraz vieme, ze mu vznikne za rok 2010 nedoplatok, mozme od neho pozadovat aj uhradenie zalohy na tento nedoplatok? je 100% iste, ze ak preda byt, uz od neho nikdy peniaze neuvidime, tahame sa s nim uz rok...
ako sa najlepsie da chranit?
Deganova
11.01.11,08:57
Pri predaji bytu vystavuje SVB potvrdenie, že na byte nie sú žiadne nedoplatky. Ja by som to asi urobila tak, že by som od vlastníka vybrala sumu niečo vyšsiu ako predpokladáš nedopatok vo vyučtovaní - rozdiel mu vrátila, alebo by som takéto potvrdenie nevystavila, prípadne s poznámkou, že na byte je nedoplatok.
maskaNo1
11.01.11,09:04
problem je v tom, ze ten nedoplatok za 2010 nevieme zatial presne vycislit...je to neplatic, ktory sa dlhu dobu ani len nepokusal riesit svoj nedoplatok, dokonca ako byvaly predseda SVB aj spreneveril peniaze..vieme vycislit jeho dlznu sumu k dnesnemu dnu za minule roky...vieme vycislit, kolko dlzi na neuhradenych zalohach za tento rok...ale aku vysku bude robit jeho nedoplatok, budeme vediet az po vyuctovani nakladov za rok 2010...
maskaNo1
11.01.11,09:05
ak by sme sa s nim dohodli, ze da zalohu na nedoplatok, bolo by to asi najlepsie riesenie...v tom pripade on bude nahanat nas, ked bude chciet vratit rozdiel...a nie my jeho...
Llívia
11.01.11,09:13
ak by sme sa s nim dohodli, ze da zalohu na nedoplatok, bolo by to asi najlepsie riesenie...v tom pripade on bude nahanat nas, ked bude chciet vratit rozdiel...a nie my jeho...
Ak s tým bude súhlasiť, tak áno, je to najlepšie riešenie.

Z čoho predpokladáte, že mu vznikne nedoplatok pri ročnom zúčtovaní za 2010? Ak kvôli tomu, že neplatil mesačné zálohy, tak tie musí vyrovnať, inak nedostane potvrdenie pre kataster (ako píše Deganová).
maskaNo1
11.01.11,09:14
nie, nie kvoli tomu...mal velmi nizky predpis mesacnych zaloh oproti spotrebe ich domacnosti...tiez cieleny krok z jeho strany, ked si este ako predseda predpis tvoril...