lubina02
11.01.11,09:34
dobry den,
chcela by som poradit co vsetko sa zaratava do danoveho priznania. Bola som zamestnania od 1.4.2010 do 30.9.2010, ale v auguste som nastupila na pn a trva dodnes. Moja otazka znie ci sa do DP dava aj pn, a ci si ho podavam sama alebo mi ho poda byvaly zamestnavatel. Taktiez sa chcem spytat ci sa tam pocita aj prispevok z UPSVaR a to prispevok za dochadzku za pracou. Dakujem
Tweety
11.01.11,08:36
dobry den,
chcela by som poradit co vsetko sa zaratava do danoveho priznania. Bola som zamestnania od 1.4.2010 do 30.9.2010, ale v auguste som nastupila na pn a trva dodnes. Moja otazka znie ci sa do DP dava aj pn, Nie, nemocenksé nie je zdaniť. príjem a ci si ho podavam sama alebo mi ho poda byvaly zamestnavatel. Taktiez sa chcem spytat ci sa tam pocita aj prispevok z UPSVaR a to prispevok za dochadzku za pracou. Nie. Dakujem
RZD robí zamestnáv. ak ho oň v termíne požiadaš.
evucha1
03.02.11,10:33
Dobrý deň, prosím Vás a ako je to v prípade, keď nie som zamestnanec, ale SZČO. Príspevok z UPSVaR na dochádzku za prácou je v tomto prípade zdaniteľný príjem? Ďakujem
Mária1412
12.02.13,13:45
a ak je v Dohode z ÚPSVaR uvedené že tento príjem (teda príspevok) treba zdaniť tak ako ho mám zdaniť????
ewita888
12.02.13,13:56
a ak je v Dohode z ÚPSVaR uvedené že tento príjem (teda príspevok) treba zdaniť tak ako ho mám zdaniť????
o aký príspevok ide?
Katy a R
12.02.13,14:04
a ak je v Dohode z ÚPSVaR uvedené že tento príjem (teda príspevok) treba zdaniť tak ako ho mám zdaniť????
- podľa zákona o dani z príjmu.
Mária1412
13.02.13,05:10
o aký príspevok ide?

príspevok na cestovné z ÚPSVaR poskytovaný pre tých, ktorí boli evidovaný na úrade min. 3 mesiace a potom sa zamestnali alebo začali vykonávať SZČO, tiež sa poskytuje cez ten istý projekt ako dotácia ale poskytuje sa až mesiac pozadu po splnení urč. podmienok ako odovzdanie dokladov (cestovné lístky, blok z PHM) a rôznych čestných prehlásení.............a v dohode je uvedené, že u SZČO ide o zdaniteľný príjem.......
Mária1412
13.02.13,05:13
- podľa zákona o dani z príjmu.

tento príspevok sa poskytuje až po predložení bločkou z PHM alebo cestovných lístkov...........a v dohode je uvedené že u SZČO ide o zdaniteľný príjem.
Mária1412
13.02.13,17:10
citujem: Príjemca sa zaväzuje:1,...2,....3,.....10, Odvádzať daň z príjmu príspevku v prípade, ak sa jedná o príjemcu, ktorý je samostatne zárobkovo činný.
............prosím poraďte ako by ste chápali vy???? Ďakujem
Mária1412
14.02.13,07:58
citujem: Príjemca sa zaväzuje:1,...2,....3,.....10, Odvádzať daň z príjmu príspevku v prípade, ak sa jedná o príjemcu, ktorý je samostatne zárobkovo činný.
............prosím poraďte ako by ste chápali vy???? Ďakujem


..............nikto sa stým ešte nestretol???????????..............
veronikasad
14.02.13,08:00
tento príspevok sa poskytuje až po predložení bločkou z PHM alebo cestovných lístkov...........a v dohode je uvedené že u SZČO ide o zdaniteľný príjem.
Ak je to takto uvedené v dohode - čo riešiš ? Prijatie príspevku - na základe bankového výpisu - zaúčtuješ ako iný príjem OZD.

PS : nestretla som sa ešte s týmto príspevkom
Katy a R
14.02.13,08:59
len doplním - že tento by to mal byť - http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/53-prispevok-na-dochadzku-za-pracou.html?page_id=12942

- a ešte pozri § 9 odst 2 písm d ... !!!! Normálne zdaníš!
Mária1412
14.02.13,10:43
Ak je to takto uvedené v dohode - čo riešiš ? Prijatie príspevku - na základe bankového výpisu - zaúčtuješ ako iný príjem OZD.

PS : nestretla som sa ešte s týmto príspevkom

Ďakujem..............pýtam sa preto, aby som ho zbytočne nezdaňovala...............nechapala som prečo sa musí zdaňovať tento príspevok a iné ako napr. dotácia na začatie podnikania idú aj do príjmov ale aj do výdavkov a tento príspevok ide len do príjmov ale do výdavkov nie lebo bloček z PHM som musela odovzdať na úrad práce.
Mária1412
14.02.13,10:46
len doplním - že tento by to mal byť - http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/53-prispevok-na-dochadzku-za-pracou.html?page_id=12942

- a ešte pozri § 9 odst 2 písm d ... !!!! Normálne zdaníš!

Ďakujem áno presne o tento príspevok ide...........ako som vyššie uviedla, chcela som sa uistiť aby som ho zbytočne nezdaňovala..........ďakujem ešte raz za pomoc.
veronikasad
14.02.13,10:46
Ďakujem..............pýtam sa preto, aby som ho zbytočne nezdaňovala...............nechapala som prečo sa musí zdaňovať tento príspevok a iné ako napr. dotácia na začatie podnikania idú aj do príjmov ale aj do výdavkov a tento príspevok ide len do príjmov ale do výdavkov nie lebo bloček z PHM som musela odovzdať na úrad práce.
Cesta do práce sa v zmysle ZoDzP nepovažuje za pracovnú cestu, preto náklady na PHM nie sú VOZD.