Murdok
11.01.11,10:20
Zdravim. Chcel by som sa spytat na situaciu jednu. Mama robi v rakusku na zmluvu a dostava na dceru v rakusku pridavky. Dcera studuje vysoku skolu a ma moznost sa popri zamestnat. Ako to bude z pridavkami rakuskymi? Moze dcera robit a mama zaroven brat na nu pridavky? Dakujem za odpovede
Murdok
12.01.11,08:33
:confused: nikto nevie poradit?
zanetth
12.01.11,09:10
Ak vieš po nemecky - kuk sem:

http://studieren.univie.ac.at/index.php?id=302

Stručný "výcuc":

V Rakúsku majú nárok na tzv. Familienhilfe (rodinné prídavky) rodičia, ktorí majú bydlisko alebo obvyklý pobyt v Rakúsku a to na deti, ktoré s nimi žijú v jednej domácnosti. O Familienhilfe môžu finančný úrad požiadať aj deti samotné, ktoré nežijú s rodičmi v jednej domácnosti, ak žijú alebo majú obvyklý pobyt v Rakúsku. Nárok na Familienbeihilfe je do 26. roku. ....

Pre zamestnaných študentov platí podmienka, že ich zdaniteľný príjem nesmie presiahnuť 9000 Eur ročne...

Táto hranica zdaniteľného príjmu platí aj pre rodičov, ktorí poberajú Familienhilfe.
denisa*
28.03.11,08:26
Dobrý deň, chcela by som zmeniť rodinu, mám zaplatené odvody do konca marca, poberám rod.prídavky a chcela by som sa opýtať, koľko dní v mesiaci apríl potrebujem odrobiť, aby mi nezanikol nárok na rodinné prídavky. Ďakujem