cevik12
11.01.11,11:36
.
KEJKA
11.01.11,11:05
si neplatiteľ?
kde je miesto dodania?
Za predpokladu, že dodávateľ vystavil faktúru správne tak účtuješ s daňou
cevik12
11.01.11,11:13
no som platitel na slovensku a bola praca v cechach
Zoltán Kovács
11.01.11,11:23
O akú prácu - služby ide?

Podstatné na určenie miesta dodania....
KEJKA
11.01.11,11:25
aj tak je ťažko posúdiť, či faktúra bola správne vystavená s českou DPH. Stále platí
Za predpokladu, že dodávateľ vystavil faktúru správne, tak účtuješ s daňou.
Kedže si platiteľom DPH v SR, tak je tu otázka samozdanenia - v prípade, že česká fa je nesprávna, aj ked ju nebudeš reklamovať, musíš samozdaniť,
ale ak je miesto dodania v ČR určené správne v zmysle Z-DPH, tak samozdanenie sa nerobí.
cevik12
11.01.11,11:25
praca autojeřabov
Zoltán Kovács
11.01.11,11:29
Podľa mňa dodávateľ to vystavil správne....
KEJKA
11.01.11,11:34
aj podľa mňa
cevik12
11.01.11,11:36
no proste ceska firma nam vystavila pracu v cechach aj s danou,no tak neviem ci to mam dat s danou ci nie a hadam je vystavena spravne...
KEJKA
11.01.11,11:39
si neplatiteľ?
kde je miesto dodania?
Za predpokladu, že dodávateľ vystavil faktúru správne tak účtuješ s daňou


aj tak je ťažko posúdiť, či faktúra bola správne vystavená s českou DPH. Stále platí
Za predpokladu, že dodávateľ vystavil faktúru správne, tak účtuješ s daňou.
Kedže si platiteľom DPH v SR, tak je tu otázka samozdanenia - v prípade, že česká fa je nesprávna, aj ked ju nebudeš reklamovať, musíš samozdaniť,
ale ak je miesto dodania v ČR určené správne v zmysle Z-DPH, tak samozdanenie sa nerobí.


no proste ceska firma nam vystavila pracu v cechach aj s danou,no tak neviem ci to mam dat s danou ci nie a hadam je vystavena spravne...
jedna odpoved nestačí?
ani dve?
tak do tretice
dodávateľ vystavil faktúru správne, tak účtuješ s daňou.

Kedže sme sa zhodli po upresnení zadania, že faktúra je správna - neriešiš samozdanenie, o tom bola polemika.
a_je_to
11.01.11,12:29
Prepáčte ... že sa miešam, ale ani po desiatich príspevkoch sa mi otázka nezdá zodpovedajúco vyriešená. Hlavne vinou zadávateľa, ktorý nepodal vyčerpávajúce určenie služby, podľa ktorej by bolo možné určiť miesto dodania. Napriek tomu mám názor, že faktúra mala byť vyhotovená bez dane, ako oslobodená. Vedie ma k tomu fakt, že pokiaľ tú službu nemožno identifikovať v niektorom ustanovení § 16 ... čo teda kvôli IČ SK nemožno, tak ide o plnenie v zmysle § 15, ods. 1. Či už autojeřáb nakladal tovar, ktorý sa prevezie na Slovensko, ťahal z priekopy kamión, alebo subdodávateľsky vykladal panely na stavbu, ktorú IČ SK dodávateľsky stavia pre Čecha. S českou DPH by bola správne, keby šlo o nezdaniteľnú osobu zo SR, inak len pod IČ SK a bez DPH. Faktúru by som ešte pred úhradou vrátil a žiadal prerobiť na ... prenos dane do SR a doma samozdanil. Inak hrozí, že ti ju dodaní prípadná domáca kontrola DPH.
KEJKA
11.01.11,13:55
súhlasím - stále chýbajú informácie, a zadávateľ otázku podal veľmi zjednodušene, problém správnosti ani nerieši.

ten autojeřáb som pochopila ako nájom hnuteľného majetku, ale môže to byť čokoľvek iné.
Preto stále uvádzam, že treba riešiť aj otázku správneho vystavenia faktúry.
zadanie bolo, či treba účtovať aj tú daň - a moja odpoveď je áno, ak faktúru nebude reklamovať.
Zoltán Kovács
11.01.11,13:59
A kam zmizlo pôvodné zadanie? To je teda prístup dotazujúceho.... Snažíme sa pomôcť, a on takto.... :mad:
majkabš
07.05.11,08:10
Ja by som sa chcela k podobnej téme spýtať tiež:
Sme slovenský platca DPH a vykonávali sme práce žeriavom pre českého platcu - to by som vystavila bez dph podľa §15 ods 1, aaale, na objednávke nie je IČ DPH CZ, ale IČ DPH SK.
Ako by som mala postupovať vystaviť faktúru s DPH 20% alebo oslobodenú a uviesť v súhrnom výkaze? Český platca tu nemá prevádzkareň.
KEJKA
07.05.11,08:53
z toho zadania vyberám len fakt, že objednávka má ičDPH .....SK. Podľa toho treba fakturovať so slov.DPH.
majkabš
09.05.11,11:11
Ďakujem KEJKA.....