viktorviktor
11.01.11,11:55
Prosím o informáciu a rady o taxi službe v blízkosti slimáka. Budem potrebovať zavolať taxik k činžiaku (odvoz cca 6 km), nejaké telefónne čísla, približné ceny ( čo som pozeral cenníky niektorých to je príšerné 5-7 € len za pristavenie taxika, ešte sa prirátava stojné za kilometer a euro za kilometer, to ma snád sanitka vyjde lacnejšie :-) .
arizona
11.01.11,10:59
Objednavaj si z telefonicky z centraly, nie stojaci taxik, je to lacnejsie
jelalim
11.01.11,11:00
Viktor odkial si?

V BA nefunguju taxisluzby tak, ze musis volat, taku ktora ma stanoviste v blizkosti odkial volas. Bezna taxisluzba ma po BA niekolko aj desiatok stanovist.

Zvlastnost Bratislavy je ta, ze na telefonicku objednavku je to vzdy lacnejsie ako ked zastavis taxi na ulici, alebo zoberies zo stanovistia. Niekolko krat som volal taxik na stanoviste, pricom som volal na cislo taxisluzby, ktore mal taxikar na dverach.

Niektore maju polozku pristavne + jazdne. Napr. pristavne 1,50 EUR a jazdne 0,65 EUR.

Niektore nemaju polozku pristavne, ale iba jazdne a zaroven maju povinnu polozku minimalne jazdne. (5-7EUR).

Takze ked nastupis do taxika, na taxametri je uz 5 EUR, ale nepohne sa par kilometrov az potom to zacne pocitat.


Polozku "Cakanie 1min", ktoru taxisluzby maju casto v cennikoch neries - to je pre takych, ktorych taxi niekam odvezie, a povedia taxikarovi pockajte ma.
Ovela viacej sa oplati, zaplatit a potom si znova zavolat dalsi taxik.
Ice dive
11.01.11,11:01
ja keď potrebujem taxík, tak volam taxi taxi 16077... a ceny nie sú také príšené ako píšeš za odvoz z Trenčianskej na Letisko som platil 5 €... vždy je lacnejšie objednávať taxík cez telefon ako nastúpiť do taxíka na stanovišti to je najdrahšia varianta...
Onko
11.01.11,11:07
Prosím o informáciu a rady o taxi službe v blízkosti slimáka. Budem potrebovať zavolať taxik k činžiaku (odvoz cca 6 km), nejaké telefónne čísla, približné ceny ( čo som pozeral cenníky niektorých to je príšerné 5-7 € len za pristavenie taxika, ešte sa prirátava stojné za kilometer a euro za kilometer, to ma snád sanitka vyjde lacnejšie :-) .

Ja využívam Prima taxi 16661, naposledy som platil za 7,3 km 6,43 €
viktorviktor
11.01.11,11:17
Nie som Bratislavy ani poblíž, Arizona potreboval by som tel.číslo ako napísali Ice dive a Onko,
jelalim, som trochu pokojnejší po prečítaní
Ice dive
11.01.11,12:51
v podstate väčšina 5 miestnych čísiel začínajúcich 16tkou + tri lubovoľné čísla je dajaký dispečing taxislužby... len si nevolaj MB taxi, alebo nejakú inú taxislužbu s luxusnými autam...:D
Zewa
12.01.11,00:10
http://lmgtfy.com/?q=najdi+taxi

- v linke najdes vacsinu taxisluzieb na Slovensku v roznych mestach, v ratane BA
- odporucam volat taxik telefonicky.
- neber taxik v BA na ulici, alebo stanovisku, priprataju si stojne a cesta sa ti predrazi.
- ked som v BA a potrebujem taxi vyuzivam AAEURO TAXI - 02/16022...sadzbu maju 50 centov / km...
onical
12.01.11,12:04
Možno to je trochu vedľa témy,ale chcem upozorniť cestovateľov,že oveľa lacnejšie cestovanie s taxi,keď ho privoláš telefónom je bratislavská,európska a možno svetová rarita.
Nevylučuje to možnosť,že už sa takto "opičia" aj niekde inde na Slovensku.
No nie je to smiešny pohľad na zákazníka,ktorý stojí 50m od stanovišťa a telefonuje na taxík,ktorého číslo vidí na dverách vozidla?
misomiso
12.01.11,14:35
Možno to je trochu vedľa témy,ale chcem upozorniť cestovateľov,že oveľa lacnejšie cestovanie s taxi,keď ho privoláš telefónom je bratislavská,európska a možno svetová rarita.
Nevylučuje to možnosť,že už sa takto "opičia" aj niekde inde na Slovensku.
No nie je to smiešny pohľad na zákazníka,ktorý stojí 50m od stanovišťa a telefonuje na taxík,ktorého číslo vidí na dverách vozidla?

Rovanko pacient stoji pred dverami ordinacie v cakarni a objednava sa cez tel. cislo, ktore vidi na dverach. Caka tam 100 ludi, je tam ale upozornenie, ze objednani idu ihned - prednostne, po osetreni zaplatia poplatok za objednanie...
onical
12.01.11,14:43
Rovanko pacient stoji pred dverami ordinacie v cakarni a objednava sa cez tel. cislo, ktore vidi na dverach. Caka tam 100 ludi, je tam ale upozornenie, ze objednani idu ihned - prednostne, po osetreni zaplatia poplatok za objednanie...

Veď sme na Slovensku.Ale my zase máme krásne baby.
jamborova
09.08.11,02:34
A ked vieš presný čas na ktorý taxik potrebuješ len zavoláš na dispečing taxik si rezervuješ na určitú hodinu a vobec ta nemusí trápiť z akého stanovišťa Ti ho dispečer pošle.:)