jar poradak
11.01.11,12:36
Ahojte,

vystavil som predfakturu - na jej zaklade doslo k uhrade na môj ucet, ale pod zlym variabilnym symbolom. Po troch tyzdnoch som platbu konecne priradil a chcem vystavit fakturu.

Lenze je trochu problem - vzdy ked som zaznamenal platbu, tak som hned poslal fakturu so vsetkym, ako ma byt. Ta bola vystavena na celu sumu a o tom, ze bola vystavena predfaktura, sa v nej nehovorilo.

Teraz vsak neviem, ako mam vystavit takuto fakturu, kedze k uhrade doslo pred tromi tyzdnami - ked tam dam dnesny datum vystavenia (aby mi sedelo cislovanie faktur) so splatnostou o 7 dni, tak to bude ok? Napriek tomu, ze to bolo uhradene uz pred 3 tyzdnami?

Dakujem
KEJKA
11.01.11,12:51
ak už bolo uhradené, tak splatnosť nedávaš, resp. ja dávam rovnaký dátum vystavenia=dátum splatnosti.
Ak ide o faktúru k prijatej platbe, tak faktúra ide ešte do r. 2010.
Ak je odberateľ občan, tak faktúru ani nemusíš vystaviť, len zabezpeč, aby si odviedol DPH.
jar poradak
11.01.11,13:08
Dakujem. Este by ma zaujimalo, ci je tento spôsob fakturovania spravny. Stretol som sa totiz s dvomi spôsobmi:

a) najskôr predfaktura bez peciatky a podpisu ako neformalna informacia o platobnych udajoch (VS, cislo uctu a suma uhrady) a po prijati platby faktura na plnu sumu bez zmienky o tom, ze nejaka predfaktura bola vystavena (predfaktury potom nie su ani v uctovnictve)

b) predfaktura ako zalohova faktura so vsetkym, co tam ma byt (peciatka, podpis, atd) a po prijati platby faktura ako danovy doklad s dodatkom, ze suma bola uhradena na zaklade zalohovej faktury a ze na uhradu zostava 0,- EUR.

Je spravny aj ten prvy spôsob?

Dakujem