Taci
11.01.11,13:12
Ahoj, poraďáci, potrebujem radu:
Mám notebook Acer a...
po zasunutí Express karty do zásuvky notebooku mi vypíše hlásenie:
A USB device has malfunctioned and exceeded the power limits of this hub port. You should disconected the device.
Mám kartu : Sunsway/ST Lab ExpressCard USB 2.0 + 1394a (C-221), Windows XP, SP2. Nepomohlo ani externé napájanie karty-5V,12V..., poradíte mi?
Win XP mi vypíše horeuvedené hlásenie, Win Vista nehlási žiadnu chybu, ale pripojenie aj tak nefunguje a Win 7 hlási chybu driverov a nie je možné ich updatovať.
Skúšal som software: Ulead 11 aj Pinnacle.
Chobot
11.01.11,12:27
Ahoj, poraďáci, potrebujem radu:
Mám notebook Acer a...
po zasunutí Express karty do zásuvky notebooku mi vypíše hlásenie:
A USB device has malfunctioned and exceeded the power limits of this hub port. You should disconected the device.
Mám kartu : Sunsway/ST Lab ExpressCard USB 2.0 + 1394a (C-221), Windows XP, SP2. Nepomohlo ani externé napájanie karty-5V,12V..., poradíte mi?
Win XP mi vypíše horeuvedené hlásenie, Win Vista nehlási žiadnu chybu, ale pripojenie aj tak nefunguje a Win 7 hlási chybu driverov a nie je možné ich updatovať.
Skúšal som software: Ulead 11 aj Pinnacle.

Akým konektorom chceš pripojiť kameru k NB? USB alebo FireWire?
Taci
11.01.11,12:54
Cez USB určite nie, jednoznačne cez FireWire, prepojím kameru s káblom, zapnem ju a nič, ale ešte predtým sa mi zobrazí to hlásenie.
Chobot
11.01.11,13:33
Cez USB určite nie, jednoznačne cez FireWire, prepojím kameru s káblom, zapnem ju a nič, ale ešte predtým sa mi zobrazí to hlásenie.

AK nepomohol ani externý zdroj napájania, tak treba kartu vyskúšať v inom NB, či nie je problém v karte.

A určite si tú kartu napojil na externý zdroj 12V? Lebo v prvom príspevku uvádzaš nejaký ext. zdroj 5V - to je pre túto kartu málo. Podľa výrobcu podporuje fungovanie pod Win 2000 a Win XP.

A čo to urobí s USB konektormi? Tie fungujú? Ak nie, tak je problém s celou kartou.
Taci
11.01.11,15:17
Na adaptéri je rozpätie 5-12 V, adaptér je prekúšaný, je O.K., po pripojení karty sa objaví hlásenie a nič, obdsadené sú dve USB-čka, tie fungujú, ale ak ich aj odpojím, karta nejde...
Asi ju ešte vyskúšam naozaj na inom NB...
Ešte ti priložím jeden obrázok...

To mi "vyhodí" Ulead...
Vlado40
11.01.11,15:59
Koľko mA zvládne ten zdroj.Neviem presne ,možno sa mýlim ,ale na správny chod by mal zdroj utiahnúť 12V /min 1A.
Taci
11.01.11,16:17
1,5-3V- 1000 mA
4,5-6V- 800 mA
12V- 500 mA
je to ten typ univerzálneho adaptéra
Chobot
11.01.11,20:07
1,5-3V- 1000 mA
4,5-6V- 800 mA
12V- 500 mA
je to ten typ univerzálneho adaptéra

A k tej karte si nemal vlastný zdroj? Odkiaľ máš tú kartu? Originálne by malo byť v balení vlastné napájanie. Ak to nie je originálny adaptér, myslím, že problém bude v tom, že ten zdroj je na tú kartu slabý.
Taci
12.01.11,16:56
Ku karte bolo len CD Ulead studio 10, kupoval som to originál zabalené v predajni s PC.
Čo som pozeral na nete, k takýmto kartám nikto nedáva zdroj.
Chobot
13.01.11,08:15
Ku karte bolo len CD Ulead studio 10, kupoval som to originál zabalené v predajni s PC.
Čo som pozeral na nete, k takýmto kartám nikto nedáva zdroj.

Keď som pozeral na stránke výrobcu:

http://www.sunsway.com.hk/

tak tam pri popise tvojho produktu je, že balenie obsahuje:

Package contents



Cardbus Combo Adapter
12V 4A Power Adapter
1 X IEEE 1394 4-6 pins cable

Ak si ten adaptér nemal, tak si zožeň. Ten tvoj bude asi slabý, podľa výrobcu karta potrebuje 4A.

Alebo si zožeň nejaký USB grabber (napr. takýto (http://www.porada.sk/1614757-post8.html)) a grabuj to video cez analógové konektory (kompozit, s-video, ...).