lukina
11.01.11,13:23
Dobry den,
poprosim Vas poradit, kedze sa rozchadzame v nazoroch.Valne zhromazdenie schvalilo zmenu adresy a vlastne OZ uz sidli na novej adrese. Na ministerstvo vnutra zmena este nebola zaslana, doklady su uz prichystane.Zaroven nam bol schvaleny grant a musime podpisat zmluvu. Aku adresu uviest na zmluve? Dakujem
luja5
12.01.11,06:52
Neviem to právne posúdiť, preto môžem napísať tiež len svoj názor:
Keby som mala uzavrieť zmluvu s OZ, okrem vyžiadania aktuálnych stanov s prípadnými zmenami (dokladu preukazujúceho o.i. sídlo OZ) by som si pozrela údaje o OZ v Registri OZ, ktorý zabezpečuje MV SR. Ak by údaje o OZ (návrh zmluvy, stanovy OZ, Register OZ) neboli rovnaké, zmluvu by som len tak jednoducho nepodpísala.
V danej situácii by som doporúčala OZ situáciu prerokovať s poskytovateľom grantu a pokúsiť sa (ak je to možné) urýchliť postup na MV SR. Druhou možnosťou by mohlo byť do zmluvy o poskytnutí grantu (ak je poskytnutie grantu veľmi časovo viazané a poskytovateľ by s tým súhlasil) uviesť "registrované" sídlo OZ a doplniť ustanovenie o podpísaní dodatku k zmluve po obdržaní zmenového dokladu od MV SR s príslušným vyznačením, s určením lehoty, dokedy tak OZ urobí a podmienila by som tým čerpanie grantu.
Keby som bola poskytovateľom grantu, volila by som počkanie, kým OZ preukáže, že MV SR vzalo zmenu sídla OZ na vedomie (s prihliadnutím na ust. § 11 ods. 2 zákona č. 83/1990 Zb., podľa ktorého ak zmena stanov nie je v súlade s ust. § 6 ods. 2 a 4 alebo ak sú uvedené údaje neúplné alebo nepresné ... a združenie v určenej lehote závady neodstráni, MV SR združenie rozpustí; podľa ust. § 11 ods. ods. 3 ak nie je dôvod na postup podľa odseku 2, zašle MV SR združeniu jedno vyhotovenie zmeny stanov, na ktorom vyznačí, že berie zmenu na vedomie).