Gabca
11.01.11,15:06
Poprosím o radu, občan ČR má u nás založenú živnosť, nezdržuje sa tu veľmi, má tu na svoju činnosť zamestnanca. V ČR má tiež živnosť a aj SRO, príjmy zo živnosti u nás si po podaní daňového priznania u nás vysporadúva doma v ČR vo svojom priznaní. Ako je to s odvodmi? Je u nás povinný platiť odvody do ZP a SP, ak sa tu nezdržiava? Limit príjmov do SP má prekročený. Na stránke SP som čítala niečo v tom zmysle, že ak je zamestnaný v ČR a u nás ma živnosť, odvody platí len v ČR ako zamestnanec, ale ak ma živnosť tu a aj tam, tak kde platí odvody?
Marína
11.01.11,14:42
Gabca
11.01.11,15:03
Dakujem, takze podla tohto by si mal odvody do ZP a SP platit v CR, aspon tak som to pochopila, tam ma trvaly pobyt, tam mal aj prvu zivnost. On si ich tam plati, len som si nebola ista, ci si ich nemusi platit aj u nas. Este raz dakujem.
Marína
11.01.11,15:59
Dakujem, takze podla tohto by si mal odvody do ZP a SP platit v CR, aspon tak som to pochopila, tam ma trvaly pobyt, tam mal aj prvu zivnost. On si ich tam plati, len som si nebola ista, ci si ich nemusi platit aj u nas. Este raz dakujem.
Ak nemáš úplnú istotu, nechceš požiadať SP, útvar výberu poistného o určenie príslušnosti k právnym predpisom?