Jozo B
11.01.11,16:30
Prajem pekný deň,
Chcem sa spýtať aké doklady potrebujem k vyplneniu daňového priznania FO typ: A ,
ak som bol v roku 2010 jeden mesiac(január) zamestnaný, potom som bol deväť mesiacov PN , dva mesiace(11, 12) som bol na čiastočnom invalidnom dôchodku a počas tých dvoch mesiacoch(11,12) som bol aj evidovaný na úrade práce a poberal som dávku v nezamestnanosti (11,12 mesiac). Vie mi niekto poradiť ?
Budem povďačný za každú radu.
S pozdravom Jozef
veronikasad
11.01.11,15:32
Prajem pekný deň,
Chcem sa spýtať aké doklady potrebujem k vyplneniu daňového priznania FO typ: A ,
ak som bol v roku 2010 jeden mesiac(január) zamestnaný, potom som bol deväť mesiacov PN , dva mesiace(11, 12) som bol na čiastočnom invalidnom dôchodku a počas tých dvoch mesiacoch(11,12) som bol aj evidovaný na úrade práce a poberal som dávku v nezamestnanosti (11,12 mesiac). Vie mi niekto poradiť ?
Budem povďačný za každú radu.
S pozdravom Jozef
Aký príjem si mal za mesiac január ? Mal si zrazenú daň ?
Jozo B
11.01.11,15:37
Ano mal som príjem za január a taktiž mi bol vyplatené odstupné
za dva mesiace.
Daň bola zrazená.
veronikasad
11.01.11,15:40
Ano mal som príjem za január a taktiž mi bol vyplatené odstupné
za dva mesiace.
Daň bola zrazená.
Vypýtaj si od zamestnávatela potvrdenie o zdanitelnej mzde a podaj do 31.3.2011 daňové priznanie typu A.

Do 15.2.2011 môžeš požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane aj posledného zamestnávatela. Ak je to však malá firma a ty máš vysoký preplatok dane "istejšie" je podať si sám DP.

Inv. dôchodok, ani dávka v nezamestnanosti sa nezapočítava do príjmu (neuvádza sa v DP)