kiko1
11.01.11,15:51
Môj známy si otvoril masérsky salón. Na živnostenskom liste v obchodnom mene má aj názov tohto salónu. Má aj vydaný živnostenský list na " Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod ).

Otázka znie : Môže sa zaoberať aj úplne iným ako je jeho pôvodný zámer, t.j. masírovať ? Môže nakupovať a predávať veci aj úplne odlišné a nesúvisiace s masérskym salónom ?

Môj názor je, že áno avšak doporučoval by som vypustiť z obchodného mena názov masérskeho salónu.

Ďakujem vám za vaše názory.
blavaciko
11.01.11,14:56
samozrejme ze sa moze venovat aj inej podnikatelskej cinnosti, pokial spada pod jeho zivnostenske opravnenie, a v tomto pripade by kludne mohol nakupovat a dalej predavat aj oblecenie, topanky, kozmetiku, cokolvek...
avsak vystupovat musi ako jozef mrkvicka - masersky salon jozef
akina
12.01.11,15:29
Môj známy si otvoril masérsky salón. Na živnostenskom liste v obchodnom mene má aj názov tohto salónu. Má aj vydaný živnostenský list na " Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ( maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti ( veľkoobchod ).

Otázka znie : Môže sa zaoberať aj úplne iným ako je jeho pôvodný zámer, t.j. masírovať ? Môže nakupovať a predávať veci aj úplne odlišné a nesúvisiace s masérskym salónom ?

Môj názor je, že áno avšak doporučoval by som vypustiť z obchodného mena názov masérskeho salónu.

Ďakujem vám za vaše názory.
Zmeniť obchodné meno, ak FO len dodatok, môže podnikateľ kedykoľvek.
kiko1
13.01.11,11:21
Ako to funguje ?

Dá sa nakupovať pre vlastnú potrebu ako živnostník vo veľkosklade ( ako neplatca DPH ), čiže vo veľkosklade udá svoje IČO, ale nepoužije to na predaj, ale chce len proste výhodnejšie nakúpiť ? Bez toho, že by to šlo cez účtovníctvo ? ( iba osobná potreba, mimo firemných peňazí)

Vďaka priatelia !!!!