tinkas
11.01.11,16:16
Prosím Vás, poľskému odberatelovi sme vystavili faktúru v PLN...konateľ mu ju bol osobne zaniesť a rovno mu danu faktúru aj zaplatil v hotovosti...Konateľ však nevie nájsť doklad o prijatí peňazi..môžem len tak vystaviť doklad - PPD o úhrade VFA aj keď tam nebude žiaden podpis od príjemcu??
Tweety
11.01.11,15:30
prosím Vás polského odberatelovi sme vystavili fakturu v PLN...konatel mu ju bol osobne zaniest a rovno mu danu faktúru aj zaplatil v hotovosti...KOnatel však nevie nájsť doklad o prijatý penazi..môzem len tak vystaviť doklad - PPD o úhrade VFA aj ked tam nebude žiaden podpis od príjemcu??
Nie, nemôžeš. PS: neskúsiš si po sebe poopravovať tie chyby?
tinkas
11.01.11,17:18
tweety opravené..;) mala som frmol ani neviem ako som to napísala..ospravedlňujem sa za chyby....akým spôsobom by som to mohla vyriešiť, neviete mi niečo poradiť?
Tweety
11.01.11,17:19
tweety opravené..;) mala som frmol ani neviem ako som to napísala..ospravedlňujem sa za chyby....akým spôsobom by som to mohla vyriešiť, neviete mi niečo poradiť?
A nevie ten poliak poslať ešte jeden VPD, že fa zaplatil?
tinkas
11.01.11,17:28
.. keď s Poliakmi je to ťažké...:( pochybujem...
Tweety
11.01.11,17:29
.. keď s Poliakmi je to ťažké...:( pochybujem...
Zrejme aj s majiteľom, kedže doklad zapotrošil.:---
tinkas
11.01.11,17:30
no to radšej ani nekomentujem.....:) "starší páni" by si už mali radšej užívať dôchodok...
blondy
11.01.11,17:37
Prosím Vás, poľskému odberatelovi sme vystavili faktúru v PLN...konateľ mu ju bol osobne zaniesť a rovno mu danu faktúru aj zaplatil v hotovosti...Konateľ však nevie nájsť doklad o prijatí peňazi..môžem len tak vystaviť doklad - PPD o úhrade VFA aj keď tam nebude žiaden podpis od príjemcu?? a príjemca je - konateľ, nie poľský odberateľ .... tak na PPD nepotrebuješ podpis odberateľa ...
tinkas
11.01.11,17:39
myslela som tým "prijaté od"......čiže by tam mal byť podpis toho kto nám tú faktúru v hotovoti uhradil...
blondy
11.01.11,17:41
myslela som tým "prijaté od"......čiže by tam mal byť podpis toho kto nám tú faktúru v hotovoti uhradil...
Na príjmovom ja len zvyknem vypísať že od koho je platba prijatá, nežiadam tam podpisy odberateľa
saminka6
11.01.11,17:43
Podľa mňa tam podpis príjemcu musí byť.
tinkas
11.01.11,17:44
čiže myslíte, že nebude problém pri kontrole DU, keď na PPD, ktorý sme vystavili na prijatie platby od odberateľa, nebude žiaden záznam od odberateľa (či už pečiatka alebo podpis, prípadne iné)?
Tweety
11.01.11,17:46
čiže myslíte, že nebude problém pri kontrole DU, keď na PPD, ktorý sme vystavili na prijatie platby od odberateľa, nebude žiaden záznam od odberateľa (či už pečiatka alebo podpis, prípadne iné)?
Priznám sa, s PD bez podpisu , alebo VPD odberateľa, s tým som sa za svojej praxe ešte nestretla.
KEJKA
11.01.11,17:48
podľa mňa nemusí.
Miesto podpisu by sa mohla poslať inventarizácia pohľadávok - hm asi nulová, ktorú ten Poliak podpíše.
Alebo nech podpíše konateľ prehlásenie, že prijal peniaze od Poliaka.
Veď tou hotovosťou navyšuje vlastnú pokladnicu a to ešte musí dokazovať?
urob zápis o inventarizácii pokl.hotovosti a tú nech konateľ podpíše, prípadne a pokladníčka podľa systému vo firme.
keby tie peniaze neboli vložené, tak by bolo manko.
======================
uviedla som možnosti, nie že všetko musíš zrealizovať, stačí niečo z toho, aby si mala dušu na pokoji.
======================
v rôznych firmách sú rôzne systémy obehu dokladov. V jednoosobovkách je to jednoduchšie na výkazníctvo, zložitejšie so staršími pánmi, či všeobecne konateľmi=spoločníkmi, ak firemný majetok považujú automaticky za svoj súkromný.
tinkas
11.01.11,18:16
ďakujem Vám veľmi pekne....v účtovníctve som len začiatočník a som rada, že sú ochotní ľudia na porade....človek musí byť stále v strehu pri tomto účtovníctve a konatelia si robia čo chcú...:(