remenka
11.01.11,17:31
Ahojte čo je na tom pravdy ževraj od nového roka naplatia PPD k vystaveným faktúram, ale všetko musí ísť cez registračnú pokladňu?
veronikasad
11.01.11,17:08
Ahojte čo je na tom pravdy ževraj od nového roka naplatia PPD k vystaveným faktúram, ale všetko musí ísť cez registračnú pokladňu?
Informáciu "ževraj" máš odkial? Účinnosť novely zákona o ERP bola posunutá od 1.1.2012.
Tweety
11.01.11,17:13
:):)
Informáciu "ževraj" máš odkial? Účinnosť novely zákona o ERP bola posunutá od 1.1.2012.
Takto to vyzerá, keď sa niekto púšťa do účtovníctva na základe toho, čo počul, bez toho, aby si aspoň čo len raz prečítal elementárne zákony, ktoré sú k tomu potrebné.
Zoltán Kovács
11.01.11,17:31
mimotemy Inak táto novela trápi aj mňa, a dúfam, že ešte párkrát sa posunie vstup do platnosti. Neviem si predstaviť aby som si kupoval ERP kvôli tomu, že mi z mesačne vystavených 15 faktúr 4 klienti uhrádzajú v hotovosti. :mee:
Tweety
11.01.11,17:34
mimotemy Inak táto novela trápi aj mňa, a dúfam, že ešte párkrát sa posunie vstup do platnosti. Neviem si predstaviť aby som si kupoval ERP kvôli tomu, že mi z mesačne vystavených 15 faktúr 4 klienti uhrádzajú v hotovosti. :mee:mimotemy
Možno už ani nebude trápiť, s novou vládou určite prišli aj noví lobisti, možno medzi nimi nie sú predajcovia a výrobcovia RP.:)
Zoltán Kovács
11.01.11,17:35
mimotemy
Možno už ani nebude trápiť, s novou vládou určite prišli noví lobisti, možno medzi nimi nie sú predajcovia a výrobcovia RP.:)

mimotemy To je možné, ale aj financ minister si vie prepočítať, že koľko DPH by získal štát, keby húfne boli živnostníci a ostatné podnikateľské subjekty nútení kupovať ERP....
veronikasad
11.01.11,17:46
mimotemy To je možné, ale aj financ minister si vie prepočítať, že koľko DPH by získal štát, keby húfne boli živnostníci a ostatné podnikateľské subjekty nútení kupovať ERP....
Zolo, neviem či som zle čítala zákon, ale na nás (účtovníkov) sa ani novela zákona nevzťahuje.

Úhradu faktúr cez ERP budú evidovať len živnostníci, ktorí predavajú tovar, alebo služba je zahrnutá v prílohe zákona o ERP ...
Zoltán Kovács
11.01.11,17:48
Je to možné, až tak som neštudoval samotný zákon. A ani prílohu....
remenka
11.01.11,17:52
Zákon 289/2008 - zmeny od 1.1.2011 /vyhľadať v google/
ja som tiež vedela, že to neprešlo, ale mi volal známy, že to platí a zneistil ma a dnes som vystavila faktúru aj s PPD. Tak som na internete našla tento článok, ibaže neviem ako priložiť link. nejako sa mi to nedarí. Ale aj tak diki.
veronikasad
11.01.11,17:54
Zákon 289/2008 - zmeny od 1.1.2011 /vyhľadať v google/
ja som tiež vedela, že to neprešlo, ale mi volal známy, že to platí a zneistil ma a dnes som vystavila faktúru aj s PPD. Tak som som na internete našla tento článok, ibaže neviem ako priložiť link. nejako sa mi to nedarí. Ale aj tak diki.
Kedy zakladal tvoj klient živnosť ?
veronikasad
11.01.11,17:55
remenka
11.01.11,17:58
On má živnosť už dávno, ibaže dnes bol na DÚ registrovať pokladnicu s fiškálnym modulom, lebo mal iba obyčajnú ERP a tam mu to bolo povedané, ale chcem si to ešte overiť, ibaže mi neberie telefón. Ozvem sa.
Monika Kováčová
11.01.11,17:58
Pozri túto tému

http://www.porada.sk/t94807-pokladnicne-blocky-budu-musiet-vydavat-aj-udrzbari-ci-uctovnici.html?highlight=povinnos%BB+registra%E8ne j+pokladne
Tú tému by mal už konečne niekto premenovať na Pokladničné bločky nebudú musieť vydávať údržbári či účtovníci :)
danula.s
12.01.11,17:51
Všimla som si aj ja, že všetci bláznia -napr. vkladajú hotovosť na účet dodávateľovi, pretože nemajú ERP/napr. pri úhrade prenájmu/. Dnes ma najmenej dvaja presviedčali, že už sa nesmú používať PPD. Jednoznačne je uvedené /aj na portále DÚ/, že tí, ktorí neposkytujú služby podľa §2 čl.l Vyhlášky o ERP -nemusia až do 31.12.2011 používať pri úhrade pohľadávok ERP !!! Vyhláška hovorí: Za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky a to bez ohľadu na deň prijatia platby, čiže sa v ERP neeviduje.
Adiks
12.01.11,20:33
Jednoznačne je uvedené /aj na portále DÚ/, že tí, ktorí neposkytujú služby podľa §2 čl.l Vyhlášky o ERP -nemusia až do 31.12.2011 používať pri úhrade pohľadávok ERP !!! Vyhláška hovorí: Za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky a to bez ohľadu na deň prijatia platby, čiže sa v ERP neeviduje.
Aj tí, ktorí poskytujú služby podľa § 2 vyhlášky č.55/1994 Z.z. nemusia do 31.12.2011 používať ERP pri úhrade pohľadávok, s výnimkou ak začnú poskytovať služby uvedené v prílohe č.1 k zákonu č.289/2008 Z.z. po 30.12.2010 a dovtedy služby neposkytovali.Tí, ktorí poskytujú služby neuvedené v prílohe č.1 k zákonu č.289/2008 Z.z. nebudú musieť používať ERP na úhradu pohľadávok ani po 31.12.2011.