medoBA
11.01.11,17:22
V rámci organizačných zmien na ministerstve, som nesuhlasil so svojim novym navrhovanim zaradenim, preto som ukoncil statnozamestnanecky pomer so sluzobnym uradom dohodou s tym ze mi bolo vyplatene odstupne. Po mesiaci ma prijali do ineho sluzobneho uradu, avsak oznamili mi ze musim vratit pomernu cast odstupneho, co som odmietol, nakolko zakon o statnej sluzbe ani zakonnik prace nic take nedefinuju.

Moja otazka teda znie:

Ak som ukoncil pracovny pomer napr. na Ministerstve financii pricom mi bolo vyplatene 4m odstupne a po mesiaci som nastupil na Ministerstvo prace, ma Ministerstvo prace pravo odo mna ziadat vratenie 3M odstupneho s odovodnenim ze "ved zamestnavatelom je stale stat". Z mojho vykladu zakona o statnej sluzbe ale vyplyva ze zamestnavatelom je konkretny sluzobny urad (ministerstvo) a nie stat. Pracovnu zmluvu predsa uzatvaram s Ministerstvom a nie statom

Vopred dakujem za Vase odpovede
convict
14.01.11,01:04
Podľa zákona si ŠTÁTNY ZAMESTNANEC teda v štátnozamestnaneckom pomere vykonávaš štátnu službu v služobnom úrade v príslušnom odbore štátnej služby.