dudi
11.01.11,19:14
Zdravím,
potrebujem si nakúpiť kancelárske potreby ako sú napr. papiere do tlačiarne, farba, pečiatka,.. . V tom obchode je možné platiť len v hotovosti, takže musím vybrať peniaze z účtu. Dajme tomu, že to bude stáť 115€, ja vyberiem z účtu 120€. Čo mám potom urobiť s tymi 5€ čo mi ostanú? Pokladnicu nemám. Tie peniaze nemôžu len tak ostať zrejme.. potom by to nesedelo v účtovníctve keďže na bloku z pokladnice bude suma 115€.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Tweety
11.01.11,18:16
Zdravím,
potrebujem si nakúpiť kancelárske potreby ako sú napr. papiere do tlačiarne, farba, pečiatka,.. . V tom obchode je možné platiť len v hotovosti, takže musím vybrať peniaze z účtu. Dajme tomu, že to bude stáť 115€, ja vyberiem z účtu 120€. Čo mám potom urobiť s tymi 5€ čo mi ostanú? Pokladnicu nemám. Tie peniaze nemôžu len tak ostať zrejme.. potom by to nesedelo v účtovníctve keďže na bloku z pokladnice bude suma 115€.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Buď ich vložíš na účet, alebo vložíš do pokladne. Pokladňa-pokl. denník je potrebný.
dudi
11.01.11,19:01
Peniaze môžem mať v hotovosti keď nemám registračnú pokladňu, ale mal by som to napr. v peňaženke?
Tweety
11.01.11,19:05
Peniaze môžem mať v hotovosti keď nemám registračnú pokladňu, ale mal by som to napr. v peňaženke?
Môžeš to urobiť aj tak,(ak ich budeš mať v peňaženke) že ten rozzdiel z výberu v banke zaúčtuješ na osobnú spotrebu.
cece
11.01.11,19:14
Nerozumiem ako nemôžeš mať pokladňu. Veď niečo v hotovosti platiť musíš? Pokladňa to nie je myslené hneď ako registračná pokladňa.
dudi
11.01.11,19:22
Takže peniaze môžem mať kludne v peňaženke a bere sa to ako keby to mám peniaze v pokladnici, hej?
Tweety
11.01.11,19:23
Takže peniaze môžem mať kludne v peňaženke a bere sa to ako keby to mám peniaze v pokladnici, hej?
Nie, neberie, skús si prečítať moje odpovede.
Žabinka
11.01.11,19:43
Zdravím,
potrebujem si nakúpiť kancelárske potreby ako sú napr. papiere do tlačiarne, farba, pečiatka,.. . V tom obchode je možné platiť len v hotovosti, takže musím vybrať peniaze z účtu. Dajme tomu, že to bude stáť 115€, ja vyberiem z účtu 120€. Čo mám potom urobiť s tymi 5€ čo mi ostanú? Pokladnicu nemám. Tie peniaze nemôžu len tak ostať zrejme.. potom by to nesedelo v účtovníctve keďže na bloku z pokladnice bude suma 115€.

Vopred ďakujem za odpoveď.
Vyberieš peniaze-120€ z účtu, cez priebežné položky vložíš do "pokladne". V "pokladni" máš teraz +120€. Potrebuješ nakúpiť kanc.potreby, vyberieš 115€, zaúčtuješ nákup kanc.potrieb v hotovsti v sume 115€. V "pokladni" ti ostane zvyšných 5€. Keď dostaneš výpis z banky, zaúčtuješ zase cez priebežné položky úbytok peňazí na účte. Pokladňou sa nemyslí registračná pokladňa, ale peňažné prostriedky v hotovosti. Ak ich chceš držať v peňaženke, alebo v šuplíku..
dudi
11.01.11,20:11
Žabinka: díky, podľa tvojej odpovede som to myslím pochopil. :)
dudi
11.01.11,21:02
Ešte sa chcem spýtať, keď vyberám peniaze z pokladnice, tak musím vypísať výdavkový pokladničný doklad alebo stačí ten blok z pokladnice s položkami co som nakúpil?
A keď budem mať príjem do pokladnice tak musím vyplniť prijmový pokladničný doklad?
Asi už len toto s tymi dokladmi ma zaujíma, to už bude asi všetko.
Vopred díky za odpoveď.
dudi
12.01.11,22:17
nenajde sa nikto kto by mi odpovedal na moje posledné otázky?
verkaz
12.01.11,23:01
Keď si už kupuješ kancelárske pomôcky, kúp si aj pokladničnú knihu a tam si zapisuj príjmy (aj výber z účtu) a výdaje (nákup).
Máš tam kolonku zostatok( príjem - výdaj) a ten si daj trebárs do obálky. Príjem aj výdaj si zdokladuj príjmovým a výdavkovým dokladom, dolož k nim výpis z účtu (výber z banky) a bloky.
Či už ten zostatok budeš mať v obálke, trezore alebo v peňaženke záleží na tebe. V pokladničnej knihe ho máš uvedený.
Toto by ti mala robiť účtovníčka.
dudi
13.01.11,21:47
Aha, díky moc za odpoveď. :)