smia
11.01.11,18:28
Mala by som otazku ohladom leasingu na motorove vozidlo. Majitelom motoroveho vozidla je manzel zivnostnicky, ktora ho vyuziva na svoje podnikanie, plati dan z motoroveho vozidla a je tu otazka, ci si moze odpocitat leasingove splatky ako vydavky. Zaujimalo by ma ci je to mozne a ak ano, tak plna vyska splatok, alebo nejaka alikvotna cast-aka---atd.
Zivnostnicka vedie JU a nie je platcom DPH.
Vopred dakujem za odpovede.
Tweety
11.01.11,17:51
Mala by som otazku ohladom leasingu na motorove vozidlo. Majitelom motoroveho vozidla je manzel zivnostnicky, ktora ho vyuziva na svoje podnikanie, plati dan z motoroveho vozidla a je tu otazka, ci si moze odpocitat leasingove splatky ako vydavky. Nie. Zaujimalo by ma ci je to mozne a ak ano, tak plna vyska splatok, alebo nejaka alikvotna cast-aka---atd.
Zivnostnicka vedie JU a nie je platcom DPH.
Vopred dakujem za odpovede.
Odpoveď v texte.
Zita5
11.01.11,17:57
Mala by som otazku ohladom leasingu na motorove vozidlo. Majitelom motoroveho vozidla je manzel zivnostnicky, ktora ho vyuziva na svoje podnikanie, plati dan z motoroveho vozidla a je tu otazka, ci si moze odpocitat leasingove splatky ako vydavky. Zaujimalo by ma ci je to mozne a ak ano, tak plna vyska splatok, alebo nejaka alikvotna cast-aka---atd.
Zivnostnicka vedie JU a nie je platcom DPH.
Vopred dakujem za odpovede.

Ak je vozidlo na leasing(finančný prenájom) majiteľom by mala byť leasingovka a manžel držiteľom.
smia
11.01.11,18:00
Dakujem za odpoved...dala by sa aj nejako rozsirit? Totiz, zacinam robit uctovnictvo uvedenej pani a tiez som jej vravela, ze sa mi tato moznost nezda, aby bola mozna, ale ze este zistim, ona mi vsak tvrdila, ze nejaka uctovnicka jej tvrdila, ze si to moze dat do vydavkov...tak ake rozumne dovody jej k tomu dolozit, preco to mozne nie je. Skusala som vyhladavat na nete ale zatial sa mi nic najst nepodarilo.
smia
11.01.11,18:01
Ak je vozidlo na leasing(finančný prenájom) majiteľom by mala byť leasingovka a manžel držiteľom.

Ano je to tak, zle som sa v povodnom prispevku vyjadrila, proste je auto pisane na manzela a manzelka ho vyuziva na podnikania a plati aj dan z motorovych vozidiel. No hlavne mi ide o tie leasingove splatky...
Tweety
11.01.11,18:02
Dakujem za odpoved...dala by sa aj nejako rozsirit? Totiz, zacinam robit uctovnictvo uvedenej pani a tiez som jej vravela, ze sa mi tato moznost nezda, aby bola mozna, ale ze este zistim, ona mi vsak tvrdila, ze nejaka uctovnicka jej tvrdila, ze si to moze dat do vydavkov...tak ake rozumne dovody jej k tomu dolozit, preco to mozne nie je. Skusala som vyhladavat na nete ale zatial sa mi nic najst nepodarilo.
Nie, určite sa to nedá, tie splátky neplatí ona, ako živnostník, ale predsa ten kto si vozidlo lízuje, teda manžel.