sanm
11.01.11,19:21
Som poberatelkou rodicovskeho prispevku ale od septembra chcem dat malu do materskej skoly a ja sa chcem zamestnat.Pred materskou som v povodnom zamestnani dala vypoved .Chcem sa teda opytat ci mozem byt evidovana na urade prace ako ,,hladatelka prace" a aj poberat rodicovsky prispevok sucasne-ńejde mi o davku z uradu prace ale o to aby ma evidovali kvoli tym co ponukaju pracu.Chcem sa zamestnat a viem ze vela zamestnavatelov vezme radsej z uradu prace´cloveka. Dakujem za odpoved.
veronikasad
11.01.11,18:23
Môžeš byť evidovaná ako záujemca o zamestnanie - nie uchádzač o zamestnanie

§ 7
Záujemca o zamestnanie


Záujemca o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý si hľadá iné zamestnanie alebo ktorý má záujem o poskytovanie odborných poradenských služieb a služieb vzdelávania a prípravy pre trh práce a nie je uchádzačom o zamestnanie.
sanm
11.01.11,18:30
Teda zamestnavatel ktory ma zamestna z toho nieco bude mat ze budem ja predtym prihlasena na urade prace ako zaujemca o zamestnanie? Lebo mam pocit ze hlavne o to zamestnavatelom ide.
veronikasad
11.01.11,18:36
Teda zamestnavatel ktory ma zamestna z toho nieco bude mat ze budem ja predtym prihlasena na urade prace ako zaujemca o zamestnanie? Lebo mam pocit ze hlavne o to zamestnavatelom ide.
nie, UP poskytuje príspevky len uchádzačom o zamestnanie.
bobekoad
11.01.11,18:45
Preco by poberatelka RP nemohla byt evidovana ako uchadzac o zamestnanie a po splneni podmienok ziadat o dotaciu na podnikanie??
sanm
12.01.11,09:57
nevie preco ale tiez ma to zaujima....Prosim odpovedzte ako to vlastne je?
sanm
12.01.11,17:41
Preco by poberatelka RP nemohla byt ako uchadzac o zamestanie