Stajpen7
11.01.11,20:29
Jedná sa o telefón.
Janulik M
11.01.11,19:37
Ahoj, myslím, že nie. Je to vrámci EU, takže clo by tam byť nemalo. Bolo by v prípade, že sa objednáva napr. z USA - vlastná skúsenosť :( ale ako som písala, z Anglicka myslím, že nie :)
Rozalka
11.01.11,19:42
Objednáš ako firma alebo ako občan?
Excise Duty
11.01.11,19:51
Objednáš ako firma alebo ako občan?
Veď je to úplne jedno, EÚ je predsa colnou úniou, takže žiadne clo.
Stajpen7
11.01.11,19:56
Ako fyzická osoba.
Excise Duty
11.01.11,20:00
Ako fyzická osoba.
Aj keby si bol právnická osoba, tak nebudeš platiť nijaké clo.
Rozalka
11.01.11,20:02
Veď je to úplne jedno, EÚ je predsa colnou úniou, takže žiadne clo.

Mea culpa, takými "malými" je napísaný štát, že som si to vôbec nevšimla.
Petulka44
12.01.11,08:23
nie som odbornik, ale nezalezi platba cla od krajiny povodu, t.j., kde bol dany telefon vyrobeny?..teda ak by to bola napr. Cina tak by tam clo byt malo, mozno sa mylim
Excise Duty
12.01.11,10:56
nie som odbornik, ale nezalezi platba cla od krajiny povodu, t.j., kde bol dany telefon vyrobeny?..teda ak by to bola napr. Cina tak by tam clo byt malo, mozno sa mylim
Nie možno ale poriadne sa mýliš. Odporúčam ti pozrieť ustanovenie článku 4 bodu 7 druhej odrážky Colného kódexu:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1992R2913:20070101:SK:PD F
Petulka44
12.01.11,12:25
v tej odrazke sa hovori o tovare spolocenstva,...
teda co ked ten telefon nie je tovarom spolocenstva a v UK nie je este prepusteny do volneho obehu..kupim si tda telefon, na fakture bude uvedena krajina povodu Cina a dodanie mam zabezpecene cez kuriersku sluzbu..ved colnici predsa ten tovar kontroluju..
Excise Duty
12.01.11,12:51
To je ale to, čo nevieme. Ak je tovar v colnom sklade, môžu nastať dva prípady. Tovar bude prepustený v Anglicku do colného režimu voľný obeh s povinnosťou úhrady cla a DPH, čím sa stane tovarom spoločenstva alebo sa prepraví na Slovensko v colnom režime a k jeho prepusteniu do voľného obehu dôjde až na Slovensku, to však považujem za málo pravdepodobné, a to z hľadiska administratívneho. To má zmysel len v prípade veľkého objemu dodávaného tovaru. Domnievam sa, že v tomto prípade ide o bežný internetový nákup tovaru v inom členskom štáte, pričom si zadávateľ témy myslí, že za tovar bude musieť zaplatiť aj clo, veľa ľudí nevie, že EÚ je colnou úniou, tomu nasvedčujú mnohé otázky na Porade k tejto problematike.
Petulka44
12.01.11,13:17
ok, len myslim, ze treba objasnit vsetky moznosti, ktore mozu nastat....a v predchadzajucom prispevku si tu alternativu uplne vylucil.
Lebo ako viem ja, je vela takych, co si objednaju tovar cez internet a potom su velmi prekvapeni, ked maju platit clo..:)
Excise Duty
12.01.11,14:54
No, to sú takí pochybní internetoví predajcovia, štandardný predajca má predsa clo už započítané v cene predávaného tovaru v prípade, ak ide tovar z tretích štátov a kusový predaj z colného skladu je nanajvýš čudný.