hadrianus
11.01.11,21:40
Pozdravujem,
potreboval by som pomoct-poradit ohladne zmluvy o exkluzivite (napr. od nejakej institucie pre firmu, ktora bude poskytovat sluzby vyhradne v nej - zaciname totiz podnikat a potrebujeme tu zmluvu)
..zial asi som negoogli dost dobre, aby som ju nasiel!

Disponuje niekto vzormi takejto zmluvy resp. obdobnej?

Dakujem za pomoc!
blavaciko
12.01.11,08:46
mam za to ze legislativa eu zakazuje akekolvek formy vyhradnej spoluprace
hadrianus
12.01.11,18:46
aj napriek tomu, ze sa jedna o sukromnu instituciu, ktora o tom moze rozhodnut ze to bude na jej pode?
lubomirfialek
13.05.11,11:23
Taktiez by som potreboval poradit ohladne takejto zmluvy. Ako ma taka poriadna ramcova zmluva vyzerat?
blavaciko
13.05.11,15:38
celkom dost dobre nechapem o co by malo ist
ze firma A bude poskytovat sluzby len firme B?
alebo ze firma A bude poskytovat sluzby len v priestoroch firmy B?
alebo v mene firmy B?
pripadne firma A bude poskytovat sluzby len pre zakaznikov/zamestnancov firmy B?
sroservis
14.05.11,13:41
Dobrý deň,

ako hovorí blaváčisko, ak si chcete zazmluvniť výhradného dodávateľa alebo odberateľa, zrejme by ste mu mali predložiť kompletný návrh zmluvy, v ktorej sa presne dohodnete (aj rámcovým spôsobom) o podmienkach nákupu alebo poskytovania stanovených služieb. A v nej potom môžete uviesť doložku o exkluzivite.

Ja osobne si myslím, že rozumný podnikateľ neprevezme záväzok exkluzivity len tak - ale ak ho je ochotný prevziať, chce mať garantovanú určitú dohodnutú úroveň kvality služieb, tovaru, a pod., resp. osoba poskytovateľa služby pre ňho vytvára garanciu kvality. Samozrejme to nevylučuje, že existujú mraky ľudí, ktorí podpíšu čokoľvek, ale nič z toho aj nemienia plniť.

Všetko dobré.