x_nick_x
11.01.11,23:06
chcel by som si otvorit krčmu alebo potraviny...alebo v čom sa oplati podnikat???nikto nevie???nepotrebujem zbohatnuť, stačí mi dôstojne vyžiť...
marjankaj
11.01.11,22:31
chcel by som si otvorit krčmu alebo potraviny...alebo v čom sa oplati podnikat???nikto nevie???nepotrebujem zbohatnuť, stačí mi dôstojne vyžiť...

Neoplatí:confused:
Najlepšie je: Nedělat a vydělat. Ako hovoria naši západní susedia.:---
veronikasad
11.01.11,22:32
Janko, ale zadavatel chce dôstojne žiť a bez práce nie sú koláče...
marleau
11.01.11,22:32
A čo vieš robiť?Akú máš školu?Len mi nenapíš,že všetko.
marjankaj
11.01.11,23:04
veronikasad Dnes, 12:32 AM
Janko, ale zadavatel chce dôstojne žiť a bez práce nie sú koláče...

A počula si už meno Kožený a pobyt Bahamy?:---
magno
12.01.11,05:18
V dnesnej dobe by som si asi netrufla zacat podnikat v takomto niecom a uz vobec nie krcma.Ludia nemaju penazi nazvys,takze sa ti moze stat,ze v tej krcme budes mat 5 ludi,ty si kupia 1 velke pivo a budu pri nom sediet 4 hodiny a potraviny by mozno mali sancu prezit jedine na mieste kde siroko-daleko nie su ziadne ine.Asi by som rozmyslala nad niecim inym,ale je to len moj nazor. ;)
alusa783
12.01.11,05:26
ja tiež idem začat podnikať v oblasti pneoservis autoservis ale tolko je tam birokracie že ma šlahne, myslím si ža ak chceš podnikať skus radšej v poskytovaní služieb ako tovaru. Dosť pomože aj to ked si vybaviš dake peniažky z eu ale priprav sa potom na milion papierov
Indeed
12.01.11,05:35
Krčma ?

V každej dobe NAJLUKRATÍVNEJŠÍ BIZNIS. :cool:
erzet
12.01.11,05:36
V dnesnej dobe by som si asi netrufla zacat podnikat v takomto niecom a uz vobec nie krcma.Ludia nemaju penazi nazvys,takze sa ti moze stat,ze v tej krcme budes mat 5 ludi,ty si kupia 1 velke pivo a budu pri nom sediet 4 hodiny a potraviny by mozno mali sancu prezit jedine na mieste kde siroko-daleko nie su ziadne ine.Asi by som rozmyslala nad niecim inym,ale je to len moj nazor. ;)
...a to nemáš pravdu. U nás na námestí je krčma na krčme a stále sú plné.
padro
12.01.11,05:46
V dnesnej dobe by som si asi netrufla zacat podnikat v takomto niecom a uz vobec nie krcma.Ludia nemaju penazi nazvys,takze sa ti moze stat,ze v tej krcme budes mat 5 ludi,ty si kupia 1 velke pivo a budu pri nom sediet 4 hodiny a potraviny by mozno mali sancu prezit jedine na mieste kde siroko-daleko nie su ziadne ine.Asi by som rozmyslala nad niecim inym,ale je to len moj nazor. ;)

nesuhlasim, chod sa do tej krcmi niekedy pozriet :) ... zjadne jedno pivo...
magno
12.01.11,06:26
Tak OK - neviem teda ako v inych mestach............mozno je to len v Martine.Kamarat prave preto zavrel krcmu-bar a rozhodne nie je jediny, ktory tu ma takyto problem.
Indeed
12.01.11,06:33
Tak OK - neviem teda ako v inych mestach............mozno je to len v Martine.Kamarat prave preto zavrel krcmu-bar a rozhodne nie je jediny, ktory tu ma takyto problem.


Možno nezvládol platiť "ODVODY" ,

ale do iných fondov ako SP a ZP.;)
erzet
12.01.11,06:37
V dnesnej dobe by som si asi netrufla zacat podnikat v takomto niecom a uz vobec nie krcma.Ludia nemaju penazi nazvys,takze sa ti moze stat,ze v tej krcme budes mat 5 ludi,ty si kupia 1 velke pivo a budu pri nom sediet 4 hodiny a potraviny by mozno mali sancu prezit jedine na mieste kde siroko-daleko nie su ziadne ine.Asi by som rozmyslala nad niecim inym,ale je to len moj nazor. ;)
Postavili sa potraviny vydržali rok, zelovoc rok, krčma 5 rokov a slúži dodnes, a plná
terezamaria
12.01.11,06:56
Krčma ?

V každej dobe NAJLUKRATÍVNEJŠÍ BIZNIS. :cool:

Veru tak, krčmu tí skalní nikdy neopustia. A keď bude trochu na úrovni, zájde tam aj taká partia, ktorá sa nechce len ožierať, ale chce si posedieť a porozprávať sa.
Úplne ideálne by bolo hneď vedľa malé potraviny. Cestou na nákup do potravín sa zastavíš v krčme a potom je otázne, či ten nákup aj príde domov načas alebo sa riadne oneskorí. Ale vážne, v potravinách treba stále sledovať expiračné doby výrobkov, no jednoducho potraviny chcú celého človeka, ktorý sa im bude
neustále venovať, ale to chce aj krčma. Aby tam bolo čisto, poháre riadne umyté a zákazníci spokojní.
veronikasad
12.01.11,07:03
Včera som bola na colnici kvoli evidencii liehu, ktorú musia "krčmári" v roku 2011 viesť. Ak budú colníci dôsledne kontrolovať a pokutovať nesprávne vedenie evidencie - prežije máloktorá krčma ...
kaminek
13.01.11,13:06
preco nie :) ked si sikovny da sa :)
sliz5
20.01.11,14:46
Ta evidencia je nachuja to aby clovek vsetko blokoval a to sa neda ked chce clovek nieco zarobit.Zachvilu si nebudeme mat kde pivo vypit co vsetko zavru.Ale krcma ide teraz v zime je to slabsie ale na leto je to super.
autobusárka
20.01.11,15:15
Ak máš pevné nervy a obrníš sa pred papierovou mašinériou tejto krajiny, svojim spôsobom by si mal byť kaskadér..atď lebo momentálne je dosť nekalý konkurenčný boj a normy veľmi tvrdé. Jeden zákon vyvracia druhý a vyzná sa v tom iba snáď najvyšší a ak bude mať niekto na Teba zlé srdce utopí ťa i keď budeš neviemako poctivo robiť
astensova
20.01.11,16:15
No risk je zisk alebo strata a v podnikaní to platí na 100%. Viem čo to obnáša. Je pravda,že v zime to ide slabšie a v lete lepšie terasa urobí veľa. Na začiatok je veľa papierovania a úrady. Chce to dobré nervy. Krčma ide stále, ale tiež musíme tovar obmieňať a doplňovať. Doplňujeme sortiment o novinky /zázvoroné pivo, zimné pivo atď. /, ľudia stále žiadajú niečo nové.
My sme mali vedľa baru večierku a tam predávali a nalievali alkohol za lacnejšie tak nám majiteľ večierky preberal niektorých štangastov. Prišli len na pivo. Aj to je risk mať krčmu vedľa potravín. No o pol roka už večierku zavrel. Skús no chce to celého človeka. Práca s ľudmi je náročná. Držím palce