meditomi
12.01.11,08:09
Ahoj, chcem sa opýtať, je prerušené podnikanie, takže sa neplatia žiadne odvody, ale prenájom trvá aj počas prerušeného podnikania/doprava/. Je povinnosť prihlásiť sa do zdravotnej poistovne a sociálnej poisťovne a platiť od 8. februára 2011 odvody z titulu prenájmu vyššieho ako 500 € ročne? ďakujem
meditomi
12.01.11,09:01
No tak z toho čo som si prečítala v denníku SME mi je jasné, že odvody do sociálnej poisťovne sa neplatia, ale aj tak som sa nedozvedela, či pri prerušení živnosti pri ktorom sa neplatia žiadne odvody, netreba platiť odvody ani do zdravotnej poisťovne, ak prenájom/nie je súčasťou živnosti/ trvá aj počas prerušenia živnosti. Neporadíte mi prosím.
wallie
12.01.11,09:13
treba zavolať alebo napísať do zdrav. poisťovne
meditomi
12.01.11,11:01
To nie je odpoveď wallie.
veronikasad
12.01.11,11:05
To nie je odpoveď wallie.
Kde inde dostaneš kompetentnejšiu odpoveď ako v zdr. poisťovni. Zrejme sa bude musieť prihlásiť na základe prideleného DIČ počas pozastavenej živnosti v prísl. ZP ako SZČO z titulu prenájmu - preddavky však nemusí platiť z minima, ale výšku si stanoví sama.
meditomi
12.01.11,12:18
To znamená, že ak si stanoví nulu, tak ako je to možné pri súbehu SZČO a zamestnanca tak to bude asi v poriadku.
ďakujem za odpoveď veronika
veronikasad
12.01.11,12:20
To znamená, že ak si stanoví nulu, tak ako je to možné pri súbehu SZČO a zamestnanca tak to bude asi v poriadku.
ďakujem za odpoveď veronika
či bude možná nula ti povedia len v ZP. Lebo ak príjem presiahne 500 €, vznikne jej v RZZP nedoplatok.