bui
04.12.05,11:21
Chcela by som sa spytat, kedy je nutne pri predaji tovaru mat registracnu pokladnicu. Nasa firma zacina podnikat v oblasti poskytovania sluzieb vypoctovej techniky, tvorba softwaru. V rozsahu cinnosti mame vsak aj predaj tovaru. Nemame predajnu, no vyskytne sa aj pripad, kedy nakupime nejaky tovara predame ho zakaznikovi. Staci ked nakupime nejaky hardware vo velkosklade vystavit fakturu..aj ked bude uhradena v hotovosti, alebo musime mat reg. pokladnu? Platcami DPH zatial nie sme.
renča1
04.12.05,10:31
Môj názor ak zatiaľ budete podnikať len v poskytovaní služieb a ešte nemáte ani predajňu a nepredávate vo veľkom tovar a ešte ani neviete či ho budete predávať , reg.pokladňu by som zatiaľ nepoužívala. Tovar, ktorý budete chceť predať a budete brať vopred zálohy tu nenastáva povinnosť mať reg.pokladňu.
Denda
04.12.05,10:41
Chcela by som sa spytat, kedy je nutne pri predaji tovaru mat registracnu pokladnicu. Nasa firma zacina podnikat v oblasti poskytovania sluzieb vypoctovej techniky, tvorba softwaru. V rozsahu cinnosti mame vsak aj predaj tovaru. Nemame predajnu, no vyskytne sa aj pripad, kedy nakupime nejaky tovara predame ho zakaznikovi. Staci ked nakupime nejaky hardware vo velkosklade vystavit fakturu..aj ked bude uhradena v hotovosti, alebo musime mat reg. pokladnu? Platcami DPH zatial nie sme.

Doporučujem pozrieť celú tému:) :http://www.porada.sk/t4816-p5-prjem-v-hotovosti.html
bui
04.12.05,11:49
Dakujem moc. Ta tema je vycerpavajuca a velmi mi to pomohlo.Doporucujem vsetkym...