Macka
12.01.11,07:40
Veľmi pekne by som chcela poprosiť či náhodou nemá nik tieto knihy na predaj. Jedná sa o najnovšie vydania z roku 2010. Staršie, teda ekonómiu tretie vydanie z roku 2006 mám, aj AJ z roku 2006. Len chcela by som tieto posledné vydania, vraj sú tam nejaké malé rozdiely. Som z Nitry, kde táto fakulta sídli, avšak knihy nemajú. Po 25-tich rokoch sa chcem vrátiť do školy, a dúfam, že toto nebude prekážkou.Už keď som sa odhodlala!Veľmi by ste mi pomohli.
Ďakujem.
M.
doktor01
12.01.11,19:29
Veľmi pekne by som chcela poprosiť či náhodou nemá nik tieto knihy na predaj. Jedná sa o najnovšie vydania z roku 2010. Staršie, teda ekonómiu tretie vydanie z roku 2006 mám, aj AJ z roku 2006. Len chcela by som tieto posledné vydania, vraj sú tam nejaké malé rozdiely. Som z Nitry, kde táto fakulta sídli, avšak knihy nemajú. Po 25-tich rokoch sa chcem vrátiť do školy, a dúfam, že toto nebude prekážkou.Už keď som sa odhodlala!Veľmi by ste mi pomohli.
Ďakujem.
M.
Skús zájsť do Univerzitnej knižnice. Autori máju povinnosť tam dávať niekoľko výtlačkov.
Macka
13.01.11,06:32
dakujem za odpoveď.Známu, ktorá tam študuje, som vyslala, ale nemajú ich.A kedy ich dostanú, nevedela.
veronikasad
13.01.11,06:57
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CBoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.fem.uniag.sk%2Ffem%2Fuchadzac om-o-studium%2Fpre-1-stupen-studia-bc%2Finformacia-o-pripravnom-jazykovom-kurze-pre-uchadzacov-o&ei=2a4uTcL-G4vQjAee5tGDBQ&usg=AFQjCNEZ43x7RkeUrOtSdgqG2IPpExqnxg&sig2=x-9otTomZZ3iR8HRsAitxw

Kolektív autorov: Požiadavky na prijímacie skúšky z cudzích jazykov /jazyk anglický/, SPU Nitra, 2010.
Murphy, R.: English Grammar in Use /New/, Cambridge,
2005.

Literatúra: Bielik, P. – Zentková, I. a kol.: Požiadavky na prijímacie skúšky z ekonómie. SPU Nitra, 2010.

Literatúra je k dispozícii v predajni skrípt SPU v Nitre, Tr. A. Hlinku 2, pavilón CH, prípadne je možné si ju zakúpiť priamo na kurze. Upozorňujeme, že je to nové zmenené vydanie.
Macka
13.01.11,08:24
dakujem za info, ale aktuálne ich v knižnici nemajú. toto je info z minulého roku. a na prípravné kurzy sa nechystám, podla mňa zbytočné vyhodenie peňazí.
veronikasad
13.01.11,08:27
to info až také aktuálne nie je - prihláška na kurz je z roku 2010. Aby si nechodila zbytočne, radšej si zavolaj

č. tel. 0376414517
.
Macka
13.01.11,08:32
sranda, písali sme si súčastne. na škole mám kamarátku študentku externého ročníka, tá mi tam rada behne osobne, len teda ju nemajú. a už som sa chcela pomaly začať učiť. mám ale tie staršie vydania. tak začnem aspoň tým, snád sa tam tolko nezmenilo. a už som odpovedala na niekolko inzerátov na nete, /nemusím mať nové knihy z knižnice,/ len teda sú zadané v minulom roku. tajne som dúfala, že na porade sa nájde nejaký študent,ktorý tam vlani robil prijímačky. ale dík az pomoc a tel. číslo.
veronikasad
13.01.11,08:37
Nie som študent - len z vlastnej skúsenosti, doporučujem prihlásiť sa na prípravné kurzy, ak ich bude SPU robiť aj v roku 2011(aj keď cena je dosť vysoká). Dcéry študovali na EU v Bratislave a po absolvovaní týchto kurzov (zúčastnili sa ekonomiky a matematiky), nemali (ako absolventky gymnázia) žiadny problém zvládnuť prijímacie skúšky.
Macka
13.01.11,12:59
veronikasad,
ďakujem za radu, ale moje baby bývalé gymnazistky napr. zvládli prijímačky v pohode aj bez prípravných kurzov, obe sú na MU v Brne, jedna budúca ekonomka, druhá medička.Čo majú niektoré spolužiačky, tie aj na prípravné kurzy chodili a nepomohlo im to. Ja si myslím, že ak budem mať knihy, a na angličtinu chodím stále ,tak to hádam nejako zvládnem. Mne je ľúto vyhodiť toľko peňazí, už knihy sú drahé, ďalej poplatok za prijímačky a ešte k tomu od septembra aj školné.Aj tak neviem ako to finančne zvládneme, kedže máme dve vysokoškoláčky,minimálne mzdy...Idem to len skúsiť,splniť si sen z mladosti a niečo sa zase naučiť.Nik to zatiaľ z rodiny nevie, a ani im to v prípade neúspechu nebudem vešať na nos, je to také moje malé tajomstvo...Už nie som najmladšia, tak to nejako prežijem ak ma nevezmú. Mám na SPU na FEM spolužiačku z AJ, v mojich rokoch, už je úspešná druháčka, a tiež na pripravné kurzy nechodila, stačili jej knihy.ale viem, že si to myslela dobre.
M.
veronikasad
13.01.11,13:10
Dcéry boli na prijímačkách pred viac ako 10 rokmi, vtedy asi spracovaná literatúra sa kúpiť nedala. Ak je to v knihách dobre rozpísané - dá sa aj z toho učiť.

Čo sa týka ekonomie, otázky na prijímačkách boli postavené tak, že absolventky OA mali s nimi problém. Na kurzoch ich preberali tak, ako boli potom na skúškach. Rovnako aj príklady z matematiky.

Držím palce, aby si bola prijatá a štúdium úspešne zvládla. Keď sa chce, všetko sa dá. Aj dcéry - ak budú chcieť doštudovať, urobia všetko pre to, aby ste to finančne zvládli. Viem o čom píšem (aj keď pred pár rokmi nebolo štúdium také nákladné ako dnes, ale zase neboli také vysoké soc. štipendia). Sama som vychovala dve dcéry, obidve skončili VŠ. (popri škole pracovali, po skončení štúdia nemali problém s hladaním zamestnania).
Deň má 24 hod, Privyrábala som si účtovníctvom, ktoré teraz robím na živnosť.

Po dcérinej promocii som začala študovať na Univerzite tretieho veku so zameraním na právo, tak som si aspoň trochu splnila svoj sen z mladosti.
Macka
13.01.11,14:05
jeeej, tak to ti v dobrom závidím, že si si splnila svoj sníček, možno sa splní aj mne. Neviem. Skúsim to. Mám doma staršie vydania týchto kníh, tak som sa začala učiť z nich, už mám zmáknutú asi 1/3 otázok.Tak len dúfať... Ale toho školného sa bojím.škola už zverejnila školné, pre mňa je 700 EUR dosť, kedže príjmy sú malé, a u nás vo firme to tiež nevyzerá ružovo.Manžel začal pracovať na kamione aby sme štúdium dcér nejako zvládli, ale je to veľmi náročné, a ide to s odretými ušami.Majiteľ ich zdiera ako sa dá. No a najmä mladšia dcéra nemá šancu si popri škole ako medička zarábať, a tá staršia, tá stále v rámci školy chodí po študijných pobytoch/ teraz je napr. na rok vo Viedni/, kde síce dostáva štipko, ale to ani zdaleka nestačí, a pracovať tam pori štúdiu je tiež nemožné. Fakt sa toho veľmi bojím ,ale na druhej strane som moje štúdium odkladala kvoli deťom, lebo najskôr boli malé, potom začali študovať a stále niečo bolo treba...Obávam sa ,že ak to neskúsim teraz, už potom nebudem mať na to guráž. Ved aj angličtinu som sa začala učiť pred 3 rokmi, a veru ľahko to nejde.Ale sny sa majú predsa plniť, nie?
Macka
25.01.11,07:08
iba by som chcela uzavrieť túto tému.Knihy som už zohnala na inzerát a všetkým ďakujem za ochotu.Pekný deň.M.
andula17
18.01.13,07:09
Dobry den,

prosim Vas mate este knizku z Aj???

Dakujem
Macka
18.01.13,17:20
Dobrý deň,
áno mám.Je z roku 2010.Mám k nej aj odpovede.Tie nie sú súčasťou knihy.M.
andula17
18.01.13,21:06
Tak presne tuto potrebujem ;) Bolo by mozne ju od vas odkupit?
Macka
20.01.13,21:01
jasne, že bolo. Napíšte mi mailovú adresu.M
andula17
20.01.13,21:05
annajanosik17@gmail.com
Simi957
28.02.15,17:05
Dobrý deň, máte prosím Vás ešte tie odpovede z AJ? :)