Martina12345
12.01.11,07:59
Chcela by som si založiť cestovnú agentúru, príp. kanceláriu, len mám problém doložiť prax 3 roky v odbore. Zákonného zástupcu by som nechcela, najradšej by som to doložila praxou. Aké s tým máte skúsenosti ?
blavaciko
12.01.11,08:56
skusenosti... alternativy si uz vymenovala, bud prax, alebo zodp. zastupcu
arizona
12.01.11,11:26
Aku vlastne cakas odpoved?
Ak nemas dostatok praxe, tak zod. zastupca , nie?

Alebo...???
akina
12.01.11,14:52
Chcela by som si založiť cestovnú agentúru, príp. kanceláriu, len mám problém doložiť prax 3 roky v odbore. Zákonného zástupcu by som nechcela, najradšej by som to doložila praxou. Aké s tým máte skúsenosti ?
Neviem, aké máš vzdelanie, ale pri VŠ 2. stupňa stačia 2 roky praxe.
Martina12345
14.01.11,09:07
ďakujem, budem musieť toho zodp. zástupcu !
alaya1
27.03.11,14:03
Chcem sa opytat, ako treba dokladovat tu prax? Trvaly PP, ci staci aj dohoda? pripadne, ake pozicie sa uznavaju pri dokladovani praxe..v zakone to njie je specifikovane.
Danielle369
27.03.11,14:19
Prax musí byť buď prostredníctvom pracovnej zmluvy alebo dohody o vykonaní práce
alaya1
27.03.11,15:35
Prax musí byť buď prostredníctvom pracovnej zmluvy alebo dohody o vykonaní práce
Musi tam byt uvedena aj pozicia? napr. predajca, pripadne obchodny zastupca, ktory ponukal produkty v svoje prevadzke? T.j. moj syn podnikal, mal svadobny salon a ponukal tam produkty jednej CK ako sprostredkovatel predaja zajazdov na dohodu, no uz davno, plati aj to?
Danielle369
27.03.11,15:46
Musí tam byť aj pracovná pozícia uvedená...ako by si ináč zdokladovala prax?
alaya1
27.03.11,16:30
Musí tam byť aj pracovná pozícia uvedená...ako by si ináč zdokladovala prax?
Ano dakujem, je mi to jasne, no on pracoval len na proviziu ako sprostredkovatel predaja, to staci?
Danielle369
28.03.11,06:21
Ja som nepochopila čo chceš...prepáč, napíš viacej o tom, z tvojho písania mi to nie je jasné. Tvoj syn predával produkty a chce si otvoriť CK ?? akú prax vlastne chce dokladovať
alaya1
28.03.11,06:49
Ja som nepochopila čo chceš...prepáč, napíš viacej o tom, z tvojho písania mi to nie je jasné. Tvoj syn predával produkty a chce si otvoriť CK ?? akú prax vlastne chce dokladovať
Ide o to, ze si chce otvorit CK, pripadne CA. On ma VS vzdelanie, a davnejsie prevadzkoval svadobny salon ,kde aj predaval produkty CKma dohodu, ze bol predajcom produktov CK.
Takze sa pytam, ci ta dohoda plati pre zivnost.urad, aby si mohol otvorit viazanu zivnost.
Danielle369
28.03.11,09:35
Malo by to stačiť...posielam ti tu aj jeden príspevok, prečítaj si ho

http://www.tricio.sk/clanky/ako-si-zalozit-cestovnu-kancelariu-cestovnu-agenturu-245.php
alaya1
28.03.11,19:53
Malo by to stačiť...posielam ti tu aj jeden príspevok, prečítaj si ho

http://www.tricio.sk/clanky/ako-si-zalozit-cestovnu-kancelariu-cestovnu-agenturu-245.php


Dakujem ti
byznys
29.03.11,19:55
VS II stupna a potvrdenie vo forme: "Týmto potvrdzujeme, že .........vykonával prácu pre našu cestovnú kanceláriu .....s.r.o. formou organizovania pobytových a poznávacích zájazdov v období od ...... do ......" - toto nam preslo na zivnostenskom urade.
alaya1
30.03.11,18:52
VS II stupna a potvrdenie vo forme: "Týmto potvrdzujeme, že .........vykonával prácu pre našu cestovnú kanceláriu .....s.r.o. formou organizovania pobytových a poznávacích zájazdov v období od ...... do ......" - toto nam preslo na zivnostenskom urade.


Dakujem, velmi pekne.No on bol zivnostnik, ale v zivnostenskom mal len sprostredkovanie obchodu a sluzieb, to plati?
Orsigo
07.01.12,22:09
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či ako prax pre založenie CK sa bere aj prevádzka ubytovacieho zariadenia ? Ďakujem za odpoveď
Danielle369
08.01.12,05:45
Orsigo
08.01.12,10:19
tuto stranku som si celu prestudoval, ale bohuzial odpoved na svoju otazku som tam nenasiel.
Je tam spomenute ze je potrebna prax v obore, ale z toho si neviem odpovedat na otazku, ci prax v obore pre zalozenie CA je aj prevádzka ubytovacieho zariadenia. :P
zalobaba
08.01.12,14:15
tuto stranku som si celu prestudoval, ale bohuzial odpoved na svoju otazku som tam nenasiel.
Je tam spomenute ze je potrebna prax v obore, ale z toho si neviem odpovedat na otazku, ci prax v obore pre zalozenie CA je aj prevádzka ubytovacieho zariadenia. :P

Odporúčam informovať sa priamo na konkrétnom ŽÚ.