PeterG20
12.01.11,08:23
Dobry den,

vytvoril som si jednoduchy subor dochadzky. Pracuje iba s dvomi premennymi - cas prichodu a cas odchodu.

Potreboval by som ale, aby odpracovany cas vypocital ako: rozdiel medzi odchodom a prichodom pricom by odpocital aj prestavku a to nasledovne:

1.) ak je povodny rozdiel (odchod-prichod) vacsi alebo rovny ako 4 ale mensi ako 10 (odpocitat 0,5)
2.) ak je tento rozdiel vacsi alebo rovny ako 10 (odpocitat 1)

ak nieje premenna cislo (napr. PN, alebo NV), hodnota v bunke by mala byt prazdna.


Taktiez sa chcem poradit, ako sa da skopirovat vzorec bez toho aby sa kopiroval aj format, resp. podmienene formatovanie.

Subor dochadzky prikladam ako prilohu.

Dakujem
MiroM4
12.01.11,08:44
tu mas vzorec pre bunku E6

=D6-C6-(TIME(0;((HOUR(D6-C6)>3)*30)+((HOUR(D6-C6)>9)*30);0))

Len si najprv na stlpce SPOLU daj foprmatovanie TIME, lebo teraz tam mas NUMBER

na to kopirovanie, aby si nekopiroval format ale len vzorce pouzijes PASTE SPECIAL a zvolis si hodnotu FORMULAS
marjankaj
19.01.11,23:52
Dobry den,

vytvoril som si jednoduchy subor dochadzky. Pracuje iba s dvomi premennymi - cas prichodu a cas odchodu.

Potreboval by som ale, aby odpracovany cas vypocital ako: rozdiel medzi odchodom a prichodom pricom by odpocital aj prestavku a to nasledovne:

1.) ak je povodny rozdiel (odchod-prichod) vacsi alebo rovny ako 4 ale mensi ako 10 (odpocitat 0,5)
2.) ak je tento rozdiel vacsi alebo rovny ako 10 (odpocitat 1)

ak nieje premenna cislo (napr. PN, alebo NV), hodnota v bunke by mala byt prazdna.

Dakujem

Alebo takto?

Prípadne

=VLOOKUP((d6-c6)*24;{0;0|4;-0,5|10;-1};2;1)+(d6-c6)*24