Pidgey
12.01.11,08:48
Dobry den, chcel by som Vas poprosit ci by ste mi pomohli posudit chybu PC.
Pocitac (asi 4 rocny, kancelarsky) sa niekedy sam vypne, resp ani nenabehne. Niekedy ked nabehne, staci, aby sa buchlo (tuklo) do zadnej casti, ako je integrovana graficka karta, a v momente sa vypne. Vzapati, ked sa zapne, tak ostane svietit iba kontrolka zapnuteho PC, pocut ze sa toci ventilator (? ci na zdroji, ci procesore neviem presne). System nenabieha, ani bios, nic, monitor vypisuje ze nema ziaden video signal. klavesnica, mys nereaguje, zvuk PC je iny, ako ked nabieha windows.
Inokedy ked nabehne, tak po cca 5-10 min sa sam vypne (ihned, ako ked sa strati prud).
Najprv som si myslel ze je problem v integrovanej grafickej karte,ale ked som dal druhu kartu do PCI expres slotu, spravalo sa to rovnako. Viem ze problem moze byt cca hocikde,ale mne z toho vychadza ze je najskor problem v zakladnej doske. Vedeli by ste mi prosim na to napisat co si o tom myslite, resp aspon percentualne ( :) )kde moze byt najskor chyba? Uvazujem totiz ze bysom kupil novu dosku+procesor+pamat , tak ci sa mam obavat,alebo iba malo obavat, ze to bude pokracovat.....
Vopred mockrat dakujem za kazdy nazor
Iqwar
12.01.11,07:59
No, povedal by som že najskôr to bude doska, ale mohol by to byť asi aj procesor alebo zdroj. Ale najskôr doska.
Chobot
12.01.11,08:12
Dobry den, chcel by som Vas poprosit ci by ste mi pomohli posudit chybu PC.
Pocitac (asi 4 rocny, kancelarsky) sa niekedy sam vypne, resp ani nenabehne. Niekedy ked nabehne, staci, aby sa buchlo (tuklo) do zadnej casti, ako je integrovana graficka karta, a v momente sa vypne. Vzapati, ked sa zapne, tak ostane svietit iba kontrolka zapnuteho PC, pocut ze sa toci ventilator (? ci na zdroji, ci procesore neviem presne). System nenabieha, ani bios, nic, monitor vypisuje ze nema ziaden video signal. klavesnica, mys nereaguje, zvuk PC je iny, ako ked nabieha windows.
Inokedy ked nabehne, tak po cca 5-10 min sa sam vypne (ihned, ako ked sa strati prud).
Najprv som si myslel ze je problem v integrovanej grafickej karte,ale ked som dal druhu kartu do PCI expres slotu, spravalo sa to rovnako. Viem ze problem moze byt cca hocikde,ale mne z toho vychadza ze je najskor problem v zakladnej doske. Vedeli by ste mi prosim na to napisat co si o tom myslite, resp aspon percentualne ( :) )kde moze byt najskor chyba? Uvazujem totiz ze bysom kupil novu dosku+procesor+pamat , tak ci sa mam obavat,alebo iba malo obavat, ze to bude pokracovat.....
Vopred mockrat dakujem za kazdy nazor

V prvom rade by som vytiahol a znovu riadne zastrčil všetky konektory (HDD, napájania, front panel), aby sa vylúčila chyba povytiahnutého kábla. Ak nepomôže, potom by som skúsil nový zdroj. Ak ani to nie, tak celé vnútro nové.

Inak tie dôvody na takéto správanie PC môžu byť niekedy prekvapivé, tu som popisoval, kde bol problém na mojom PC, keď sa reštartoval pri dotyku:

http://www.porada.sk/1068668-post6.html
Iqwar
12.01.11,08:18
Zdroj by mohol samovoľne vypínať počítač, aj reštartovať, ale pravdepodobne by nespôsoboval "nenabootovanie" OS. Z mojich skúseností sa takto PC správa pri probléme so základnou doskou alebo procesorom, niekedy aj s oboma ;-). Pri vadnej ramke alebo grafike počítač upozorňuje na chybu určitým počtom pípaní, podľa manuálu sa potom dá zistiť o akú chybu sa jedná.
Pidgey
12.01.11,09:22
Dakujem. Tiez mi z toho vychadza ze by to mohol byt problem v zakladnej doske. Kontakty som pozeral, vyzerali byt OK, pipanie nie je ziadne. Problem je ze nemam druhy zdroj, aby som to vyskusal, a kym by som zohnal iny, prejazdil a strail by som kopec casu (cesta za pocitacom je cca 40 km tam a spat,) tak hadam najlacnejsie a najrychlejsie riesenie bude vymenit dosku -kedze je to starsi typ, tak rovno aj s procesorom a ramkou. Akurat dufam ze ked tam je 300W zdroj, ze bude stacit. Chcel by som tam dat dosku ASUS M4N68T-M LE V2 soc.AM3 7025/630a DDR3 mATX iG RAID GL PP COM (je sice najlacnejsia,ale ma LPT port, co potrebujeme), procesor AMD, Athlon II X2 255 Processor BOX, soc. AM3, 65W, plus 2GB RAM. Ostatne veci by som nechal povodne (80GB SATA disk, DVD RW), nechal by som integrovanu grafiku. Myslite ze by to nemalo robit problemy? ....uz som davno neskladal PC , tak uz ani neviem ake su naroky....
Iqwar
12.01.11,11:02
300W zdroj by to mal utiahnut v pohode, najvacsi zrut byva grafika, kedze tam mate integrovanu, tak by to malo byt pohode.
Pidgey
12.01.11,12:34
Dakujem
Agostino
12.01.11,13:36
Pred určitým časom som mal takéto problémy zo svojím PC. Dosť veľa veci, ktoré si popísal robilo aj mne. V tom čase som nedokázal prísť nato, že v čom môže byť chýba. Tak som šiel na vec vylučovacou metódou. Najprv som si skontroloval, či nemám uvoľnený nejaký kábel - všetko bolo OK.
Potom si overil, že či mám v poriadku grafickú kartu, HDD a základnú dosku - tak isto všetko bolo OK. Ostával mi už zostával len napájací zdroj, ktorý bol hlavnou príčinou týchto neustálych problémov. Namiesto neho som si zakúpil nový napájací zdroj a od tej doby som mal všetko v poriadku. Problémy sa neopakovali.
"Ale kľudne môže byť, že chybu máš niekde inde, ako napr. aj v základnej doske".
Pidgey
12.01.11,13:58
:) no, nakolko som uz kupil pred chvilou tu dosku aj s procesorom, tak dufam ze bol/je problem v zakladnej doske. Ten tvoj problem sa pri tom zdroji ako spraval? daval stavu,alebo nie? ,lebo mne doska svietila, ze je pod prudom, ked som ho zapol, tak sa pocitac zapol (bolo pocut ventilatori), disk tiez bolo pocut,ale nic sa nedialo, monitor nemal ziaden signal, klavesnica tiez nereagovala (nesvietila). Pocitac potom po chvili na nejaky cca 4 pokus nabehol, a po cca 5 minutach (spustil som IE, nacital jednu staticku stranku a dalej nic) sa vypol (v tom case som sa ani nicoho nedrzal, nemykal, nic...)
Chobot
12.01.11,14:44
:) no, nakolko som uz kupil pred chvilou tu dosku aj s procesorom, tak dufam ze bol/je problem v zakladnej doske. Ten tvoj problem sa pri tom zdroji ako spraval? daval stavu,alebo nie? ,lebo mne doska svietila, ze je pod prudom, ked som ho zapol, tak sa pocitac zapol (bolo pocut ventilatori), disk tiez bolo pocut,ale nic sa nedialo, monitor nemal ziaden signal, klavesnica tiez nereagovala (nesvietila). Pocitac potom po chvili na nejaky cca 4 pokus nabehol, a po cca 5 minutach (spustil som IE, nacital jednu staticku stranku a dalej nic) sa vypol (v tom case som sa ani nicoho nedrzal, nemykal, nic...)

Zdroj, to je zradná vec... Problémom je, že zdroj má veľa vetiev s rôznym napätím. Niekedy na rovnaké napätie je viacej vetiev a ak sa prepáli jedna vetva, tak je to ťažké zistiť, lebo všetko ostatné funguje. Potom zostáva len premerať voltmetrom všetky vetvy, či sú pod napätím.
Pidgey
12.01.11,14:49
hmmm, no za chvilu uvidim, a vecer dam vediet, ci ma boli hlava,alebo idem spokojne spat :)
Vlado40
12.01.11,15:03
Mal som podobný problém ,na počítači po zapnutí iba svietila kontrolka ani nenabehol monitor.Tak som ho vypol .Potom po hodinke keď bol vypnutý ,tak mi nabehol normálne.Nakoniec sa už nedal zapnúť ani po hodinke vypnutia.Ak PC ani nenabehne a nesvieti ani monitor zvyknem začať kontrolu tým čo sa dá najjednoduchšie vymeniť.Pamäť-Grafika-Zdroj-Procesor.Až nakoniec základna doska lebo s tou je najviac práce.Samozrejme ak nie sú poruke komponenty na výmenu ,tak také iba hádanie je o ničom.

Zabudol som dodať chyba bola vadný procesor .
srska
12.01.11,15:26
Zdroj, to je zradná vec... Problémom je, že zdroj má veľa vetiev s rôznym napätím. Niekedy na rovnaké napätie je viacej vetiev a ak sa prepáli jedna vetva, tak je to ťažké zistiť, lebo všetko ostatné funguje. Potom zostáva len premerať voltmetrom všetky vetvy, či sú pod napätím.
ja som mal tieto problémy cca pred rokom - svojvoľne sa mi pc reštartoval. najviac ma to hnevalo pri robote (pohoda). problém bol v tom, že napr. som mal rozrobenú príjemku na sklad a keď sa pc reštartol, tá príjemka sa neuložila ale položky a uložili do skladu. ja som si to neuvedomil a po reštarte som robil znovu tú istú príjemku - takže mi potom nesedel sklad - našťastie som nato prišiel hneď.
chyba bola tiež v zdroji. mal som 300 watový - nový som dal 450W nech je rezerva. a to mám 5 ročný leňochod - Motherboard - ASUS P5GD1-VM Intel 915G Chipset, P-4 3GHz, 1GB RAM, 200 GB Maxtor + dokúpený tichý cpu cooler thermaltake big typhoon, ktorý točí stabilne na 1200 ot/min, hlučnosť max.16dB a v noci môže miláčik kľudne spať. na robotu stači.
pizzanoel
12.01.11,15:33
Podla mna je na na 75 % vadná základná doska alebo na 25 % el.zdroj.
Pidgey
12.01.11,22:43
No, vymenil som dosku s novym procakom, ramkou, a zda sa ze je to uz ok, ak to mozem po cca 3 hodinach instalacie a nastavovania povedat. Skusil som aj (s citom) tresnut tak ako predtym a aj po opakovanych ( :) ) uderoch fical veselo dalej.
Este raz vdaka vsetkym za nazory a pomoc