POS1
12.01.11,08:59
Chcel by som sa opýtať, ako vytvoriť rozbaľovacie menu. V hárku 1 sú v stĺpci a hodnoty (napr. 1,2.3 atď). V hárku 2 chcem dať do bunky rozbaľovačku, aby tam ponúkalo možnosti zo stĺpca A v z hárku 1.

Vďaka za pomoc.
thaisk
12.01.11,10:12
V súbore: dovolenky_planning.xls
v téme:
PORADA.sk > PORADY > Rôzne Porady > PC - počítače
Excel - zjednodušenie vzorca / pouzit iny sposob vypoctu?
ktorú založil sani.pd
som videl podobné riešenie. Neviem ako to robil.
arion92
12.01.11,11:23
Chcel by som sa opýtať, ako vytvoriť rozbaľovacie menu. V hárku 1 sú v stĺpci a hodnoty (napr. 1,2.3 atď). V hárku 2 chcem dať do bunky rozbaľovačku, aby tam ponúkalo možnosti zo stĺpca A v z hárku 1.

Vďaka za pomoc.
Mozno ti bude stacit nasledovny postup. Ide o excel 2003.

Oznac si uvedene bunky v harku 1 a vlavo hore vloz do "pola nazvov" nejaky nazov - napriklad "data". Potom v harku 2 das Udaje/Overenie. V zalozke "Nastavenia" vyberies z ponuky "Zoznam" a do zdroja uvedies "=data".
thaisk
12.01.11,11:36
Bože, už vyše 10 rokov som to riešiel cez prepojené data.
Vďaka radu.
POS1
13.01.11,06:58
TO: thaisk

Bože, excel som nikdy nepotreboval. Venujem sa trošku iným veciam (už 10 rokov robím 3d grafiku v 3ds max...). A to je trošku o inom. Tak sorry, že sa niečo opýtam...

Ostatným vďaka za pomoc.
thaisk
03.06.11,11:45
TO: thaisk

Bože, excel som nikdy nepotreboval. Venujem sa trošku iným veciam (už 10 rokov robím 3d grafiku v 3ds max...). A to je trošku o inom. Tak sorry, že sa niečo opýtam...

Ostatným vďaka za pomoc.
Milý POS1,

To „bože“ patrí mne. Dovtedy som to musel prácne riešiť pomocou prenesených dát. Ospravedlňujem sa za nedorozumenie, ktoré vzniklo možno mojím nevhodným vyjadrením.

Slovenčina nie je môj materinský jazyk. Budem sa snažiť viac v budúcnosti :).

Krásny deň Vám prajem.
thaisk
thaisk
03.06.11,11:53
Mám ešte jednu otázku.

Toto riešenie spĺňa funkciu „Rozbaľovacieho menu“ ale nie „Overenia“.

Do týchto buniek môžem napísať bársčo. Viete mi poradiť, aby to overilo a spustí len evidované položky v definovanom poli?

thaiks
marjankaj
04.06.11,01:36
Mám ešte jednu otázku.

Toto riešenie spĺňa funkciu „Rozbaľovacieho menu“ ale nie „Overenia“.

Do týchto buniek môžem napísať bársčo. Viete mi poradiť, aby to overilo a spustí len evidované položky v definovanom poli?

thaiks

Čo môžeš napísať do bunky A1 na hárku2?
thaisk
05.06.11,21:19
V prípade súboru overenie.xls je všetko OK.
Mne ale ide o prázdne bunky v overovacom zozname. Zdroj overovacieho zoznamu v mojom prípade musí obsahovať prázdne bunky, do ktorých môžu doplňovať nové položky rôzni užívatelia.
thaisk
marjankaj
06.06.11,17:59
V prípade súboru overenie.xls je všetko OK.
Mne ale ide o prázdne bunky v overovacom zozname. Zdroj overovacieho zoznamu v mojom prípade musí obsahovať prázdne bunky, do ktorých môžu doplňovať nové položky rôzni užívatelia.
thaisk

Skús teraz.
thaisk
07.06.11,08:06
Skús teraz.
Funguje to. Takže stačí nevybrať možnosť "Přeskavovat prázdné buňky". Že?
thaisk
thaisk
08.06.11,11:32
Skús teraz.
Vďaka. Funguje tak ako má byť.
thaisk